Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Lányok, Nők! Mikortól számít...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, Nők! Mikortól számít úgymond komolynak egy szexuális zaklatás?

Figyelt kérdés
Mondok egy példát. Az is zaklatás ha egy pasi egyszer csak úgy odacsap a seggére egy nőnek és neki nem tetszik. Viszont ekkor mit csináltok? Ha rászóltok és abbahagyja, akkor nem csináltok ügyet, vagy igen? Mikortól számít olyan zaklatásnak amiből ügyet csinálnátok és mikor mondjátok azt, hogy ez csak egy kanos hülye, nem volt nagy dolog, nem foglalkozom vele. Tegyük fel, hogy nem folytonos, hanem egyszer csinált valamit. Lehet ez szó, tett, akármi. A következmény alatt pedig nem annyit értek, hogy ráordítotok vagy adtok 1 pofont hanem mondjuk feljelentitek, segítséget kértek, akármi ilyesmi.

2020. aug. 6. 21:15
1 2
 11/12 Abody ***** válasza:
52%

Ebben az a probléma, hogy az ilyen fogdosások, kéretlen tapintások, privát szféra megsértése, meg a zavaró beszólások (gondolok itt catcallingra, vagy fütyülésre) soha nem egyszeri esetek, és nem is annyira arról szólnak, hogy kanos és ezért teszi, hanem mert azt érzi, hogy ezt megteheti következmények nélkül. Az az igazság, hogy a szexuális zaklatás és erőszak a súlyosságuktól függetlenül nagyon alul büntetett és alul bejelentett bűncselekmények, és akik ezekkel élnek, gyakran tudnak róla. Ilyenkor a pofon, leordítás, megverés (persze az eset súlyától függően) nemcsak arra az egy esetre vonatkozik, hanem számtalan másikra is, amit megúszott az illető előtte.


Az persze teljesen más, ha az alany kapó ezekre a dolgokra, és vannak olyan viszonyban, hogy ezek előforduljanak egymás között. De amúgy én inkább élnék olyan világban, ahol az ilyen viselkedés következményei olyan súlyosak legyenek, olyan szintű társadalmi kirekesztéssel járjanak, hogy senki ne merjen kéretlenül másokat zaklatni.

2020. aug. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó szerintem nem lehet így kimondani, hogy volt előtte. Ha valaki mondjuk századszor csinálja az tényleg durva, viszont ha tényleg egyszer tenné, a nő megpofozná és tegyük fel, hogy nem teszi többször, akkor elég lenne az az 1 pofon érte? Én nem tudom, hogy mi mennyire alul büntetett és mi nem. Azt elhiszem, hogy a fütyülések nincsenek eléggé büntetve, ebben igazad van.
2020. aug. 8. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!