Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hol a határ egy katolikus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kökény02 kérdése:

Hol a határ egy katolikus embernek?

Figyelt kérdés
A barátom katolikus, én ateista vagyok. Már nagyon vágyunk egymásra, de tudom, hogy számára házasság előtt a szexuális élet bűn. Nem szeretném, hogy bármi olyat tegyünk, amit ő később megbán. Hol a határ, mi az ami még belefér?

2020. jan. 4. 08:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hm, nálunk is így volt, csak nálunk én voltam a vallásos. Házasság szintén 5-7 év múlva jöhetett szóba, de 7 hónap után feladtam. Őszintén, azóta se bánom és már hülyeségnek tartom ezt a dolgot. L
2020. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-7 év nagyon sok. A szeretet a fontos, abban benne van a kiszámítható szex, és a jövőtök (van-e értelme a komolyabb szexnek, ha olyan távoli a jövő? Én akkor mentem bele hasonló helyzetben, amikor már fejben elköteleztük magunkat, akkor a papír hiánya nem volt akadály. Egyébként a #10 igazat javasolt. Egy nyitottabb atyához forduljon. Nem mind vaskalapos.
2020. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Tegyél fel neki egy kérdést, ha lezuhan egy gép egy lakatlan szigetre és csak ketten élitek túl és nincs pap ugyebár aki összeadjon titeket akkor életetek végéig nem szexelhettek..?

Ez a házasság előtti szextilalom azért létezett mert az emberek 15 éves korukban házasodtak, tehát ahogy elkezdődött kialakulni a szexuális vágy már házasodtak is. Most meg ez kitolódott 25-30 évre, a szabályozás viszont nem változott. A katalikus vallás egy több száz évvel ezelőtti társadalomra van szabva, Istent nem érdekli, hogy ti egy templomban egy pap előtt kimondtátok e az igent vagy nem. Ezért baromság a legtöbb vallás. A muszlimok miért nem ehetnek húst, tényleg érdekli Allahot hogy mit esznek a hívei..?

2020. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Es ezek a fiuk azok akik majd hazassag utan jol felre.... nak. :D

Baratnomnek az exe egy tipikus szexmanias csavo volt aki minden heten massal csalta a baratnomet. Azota szakitottak a srac meg hirtelen Isten hivo lett. Azota baratnomnek kuldozgeti a bibliai idezeteket, meg a hazassag szent dogmait. Semmi gondom a vallassal csak mikor valaki ilyen elvakult azt nem ertem. Isten pont le fogja szarni hogy hazassagban szexelsz vagy hazassagon kivul a partnereddel. Az a fontos hogy szeressetek es becsuljetek egymast. Az Oszovetsegben foglaltak kb mar ra se huzhatoak a jelenlegi tarsadalomra. Akik pedig 20 eve elnek elettarsi kapcsolatban es van gyerekuk de nem hazasok azok hatalmas istenellenes bunt kovetnek el? Nem. Naugye.

2020. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszát! Már látom, hogy egyáltalán nem annyira egyszerű a helyzet, mint gondoltam, és muszáj lesz leulnunk és megbeszélnunk, bármennyire is illúzió romboló. Viszont ezek a válaszok kiváló irányadók. Köszönöm szépen!
2020. jan. 4. 17:33
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod, hogy ezt vele kéne megbeszélni? Komolyan nem értelek, hiszen ahány hívő, annyi határ. Valamelyiknek még dobókocka, kártya se lehet a lakásában, valamelyik meg ihat, a harmadik meg tök lazán veszi az egészet. Beszélj vele, kérdezd őt! Vele akarsz szeretkezni, nem velünk, akiknek nagy részében lövésünk sincs se a katolikus valláshoz, se a barátodhoz.
2020. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!