Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mitől/miért mozdulhat el a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől/miért mozdulhat el a spirál?

Figyelt kérdés
Nagyon hajlok afelé, hogy spirállal védekezzünk férjemmel. Két gyereket szültem, nem szeretnék hormonozni, nem szeretnék gyűrűt, maradt a spirál, de persze arról is vannak negatív vélemények. Milyen tapasztalatotok van?
2010. júl. 7. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyum spirált használt, mikor terhes lett öcsémmel.
2010. júl. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Nekem múltkor előadást tartott egy nő arról, hogy most fogja levetetni a spirált mert már nem menstruál és nem lesz terhes. (Nagyon nem akartam végighallgatni, de a buszmegállóban muszáj volt), szóval nála bevált. Ezer éves fogamzásgátló eszköz, nagyon sok embernek beválik, de tényleg magasabb a rizikófaktora, mint más egyebeknek. Szeretnétek még kisbabát? Utálom a megszakítást vagy a véglegest ajánlani, de a te esetedben korrektnek tűnik. Ha nem lenne gond még egy baba, akkor én ajánlom nektek a megszakítást. Felnőtt nő vagy két gyerekkel, szóval tudod hogy kell csinálni, biztos vagyok benne, hogy a férjed is tudja mit hogy szabad. Szóval nálatok nem lenne gond a megszakítás sem, amennyiben nem jelentene egetrengető problémát, ha becsúszna még egy gyerek.


Ha viszont többet nem szeretnél szülni, tehát teljesen biztos vagy a döntésedben, akkor létezik végleges fogamzásgátlás is. Ezt viszont nagyon gondold meg, visszafordíthatatlan.


Egyébként a spirált is ajánlom, nem olyan rossz az :)

2010. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Látod, ha az első válaszoló szülei normálisan óvszert, vagy gyógyszert használnak, most nem lenne tesója.

Mivel a te gyerekeidnek már van tesójuk, szerintem térjetek át az óvszerre/gyógyszerre.

2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rengeteg véleményt olvastam még más fórumokon, de nem tudom letenni egyik fog.gát. módszer mellé se a voksom...

Utólsónak: óvszert a férjem érdekében nem szeretnék, hormont meg magam miatt nem, de ezt írtam is. Ezért gondoltam spirálra.

Azért köszi a válaszokat.

2010. júl. 7. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a pesszárium akkor pont megfelelő lenne neked. Orvosi szilikonból készült, hormonmentes fogamzásgátló, a "nők óvszere"-nek is nevezik. Érdeklődj az orvosodnál, hogy ajánlja-e, és ő szükséges ahhoz is, hogy a méretét megállapítsa. A spirál sokaknál nem válik be, sok mellette a teherbeesés, a méhen kívüli terhesség, és a méhűri fertőzések is. Egy szülésznő hallgató.
2010. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok anyira válogatós, de a pesszárimnál meg attól rettegnék, hogy nem sikerült rendesen felhelyezni. Illetve lehet azt nagyon elrontani? Terhességeim alatt kellett rengetegszer kúpozni, és eléggé megszenvedtem a bejuttatással. Mit gondolsz?
2010. júl. 7. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő a méret, nem mozdulhat el, így akadályozza meg a spermiumok útját a méhszáj felé, kb.98%-os biztonsággal. Könnyű tisztítani is. Többet nagyon nem tudok róla, kérdezd meg a dokid, ha esetleg még vannak kételyeid. De a hormonmentes fog. gátlók közül ez a legajánlottabb, meg persze az óvszer, de azzal elég sok a baleset.
2010. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!