Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól véd újra a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól véd újra a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy hasmenés-hányás esetén van esély arra, hogy nem szívódik fel a tabletta, ezért kiegészítő szedés hiányában "elmúlik" a védettség. Négy darab placebo tabletta van és a placebo második napján jelentkezett a vérzés, harmadik napja "van meg" és holnap kezdődne a következő levél. Ha betegségem során a korábbi 1-2 hétben esetleg kimaradt a tabletták hatása, akkor az új levél során ugyanúgy 6-7 tabletta után védett leszek? Mert úgy tudom, hogy a "menstruáció" 1-5. napján kell beszedni, nekem pedig holnap lesz a negyedik nap és akkor veszem be a következő levél első tablettáját.

Köszönöm a segítséget!


2019. máj. 9. 21:57
 1/6 anonim válasza:
Szia! Szerintem a legbiztonságosabb az, ha megvárod a következő levél hetedik tablettáját. Én nagyon tudok parázni, ha a gyógyszer hatásáról van szó, szóval ha te is ilyen aggódós vagy akkor biztosra mennék.
2019. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Mert úgy tudom, hogy a "menstruáció" 1-5. napján kell beszedni, nekem pedig holnap lesz a negyedik nap és akkor veszem be a következő levél első tablettáját." - Ez az 1-5. nap az legeslegelso tabletta bevetelre vonatkozik. Amikor elmesz dokihoz, kivaltasz egy adott tabit, es utana varod, hogy megjojjon majd valamikor a menzeszed, hogy elkezdhesd szedni a tablettat. Amikor mar szeded a tablettat, tehat a masodik, ötödik, negyvenedik level jon, akkor ez mar nem igy van! Akkor beszeded a 21, 24 x szamu tablettat (plusz ha van akkor a placebokat), elkezdodik a gyogyszertol fuggoen 4-7 napos szünet, megjon a megvonasos verzes, majd az 5. vagy 8. napon kezded ujra a kovetkezo levelet. Tehat pl. nalad ha 24+4-es gyogyszer van, akkor pl. vasarnap elfogynak az aktiv tabik, hetfo kedd szerda csütörtök placebo tabik, es penteken kezded az uj levelet. Es ez mindig igy lesz. Betegseg alatt nem tudom, mit ertesz. Antibiotikumot szedtel esetleg vagy hanyos-hasmenos virusod volt ez alatt a level alatt? Ez esetben ha az elmult egy hetben mar rendben voltal, es antibiotikumot sem szedtel, akkor rendben vagy. Ha pedig a level hatasossagat kerdezed, akkor csak a legeslegelso levelnel kell varni. Utana amennyiben a 4 napos szünetet koveto 5. napon megkezded a tabit mindig folyamatos a vedettseged.
2019. máj. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hasmenéses betegség volt és nem vagyok benne biztos, hogy minden tabletta rendben felszívódott. Nem szedtem ezidő alatt kiegészítő tablettát, ezért ha kijött, akkor az annyiban is maradt... Erre értem, hogy ilyen esetben mikortól leszek újra védett, ha egyáltalán leszek? Ma kezdem az új levelet.
2019. máj. 10. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:

De ha ez a többedik leveled, akkor nem a kell kezdened. Akkor az 1-5. nap szabaly mar nem ervenyes! Akkor ha 4 napos szünete van a tablettadnak, akkor mindig az 5.-en kezded.

A hatasssal en a biztonsag kedveert varnek egy hetet. Az sose baj.

2019. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Második levelem lesz, azért nem értek még hozzá. Na meg azért, mert az orvosom abszolút nem foglalkozott velem a szükséges vizsgálaton kívül. Ma fogom a második levelet kezdeni, négy napig szedtem placebot.
2019. máj. 10. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót, minden rajta van. Az is, hogy hány napos a szünet, az is, hogy mi történik, ha kimarad, vagy nem szívódik fel. Ha nincs meg a papír, neten is fenn van.
2019. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!