Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól ajánlatos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól ajánlatos szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
van aki 14 évesen is szedi már ez normális ennyi idősen?én 16 vagyok azért kérdezem..
2010. júl. 5. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 18 év alatt nem engedném. De 16 éves korban felírják már amúgy.
2010. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 17 éves koromtól szedem. 16 éveseknek is felírják amúgy.
2010. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én csak akkor javasolnám ha van miért szedni! De nézz utána mert van egy pár olyan hatása ami kapcsolatokat tehet tönkre, mint pl: a megszűnő libidó....én 7 éve szedem, meghíztam tőle egy kicsit, libidóm az nulla stb....tesóm 14 éve szedi kihagyás nélkül és most megjelentek csomók a mellébe, és fáj a feje állandóan!
2010. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám semmikor. De már 16 évesen is felirják, sőt szerintem akár 14 éveseknek is.
2010. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16 év felett felírják, sőt 16 év alatt is, ha hormonzavart kell vele helyrehozni. Én 16 évesen kezdtem el szedni, petefészekciszta miatt (ez volt az utolsó lehetőség a műtét előtt), az meg csak kellemes mellékhatása volt, hogy az egyik legbiztonságosabb védekezési lehetőség. Ha sikerül megtalálni a számodra legmegfelelőbb fogamzásgátlót, akkor a negatív mellékhatások lenullázódnak, a pozitívak pedig felerősödnek (elmúlik a menstruációs görcs).
2010. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Lehet hogy amit nyújt a fog.gátló az mind tök jó, és tök kellemes, de utána jönnek a hátrányok, a libidócsökkenés, hízás, hangulatváltozás, csomók a mellben, vagy vmi más baj...
2010. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem is kellett már 14-15évesen szednem,mert nem menstruáltam soha...

Egyébként akkor érdemes szedni,mikor aktív nemiéletet él valaki,és nem szeretne teherbe esni!avagy más módon nem tudna/szeretne védekezni.23N

2010. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18:39 nem feltétlen. Én több éve szedem, egy grammot nem híztam, a libidóm is rendben van, legfeljebb ingadozik a cikluson belül, és semmilyen csomó nincs a mellemben a doki szerint. Szóval, ha a megfelelő fogamzásgátlót írják fel, nem lesz automatikusan ilyen probléma.
2010. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az gyönyörű magyarázat egyébként,hogy hormonszint rendbetétele fogamzásgátlóval..pláne úgy,hogy a nőgyógyász mégcsak el sem küldi az embert hormonvizsgálatokra..pedig ez lenne a dolga!sajnos én minden vizsgálat,vérvétel stb nélkül már szedtem.Megbántam.
2010. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18:50-es: És azóta szeded? Vagy abbahagytad már? Van már gyereked? Most rendben van a menzeszed?
2010. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!