Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi van akkor ha elveszik egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor ha elveszik egy fogamzásgátló tabletta és nem tudom bevenni?

Figyelt kérdés
Első hétben vagyok, tegnap elgurult a tabletta és nem találtam sehol, így ki kellett hagynom. Ma már bevettem a következőt. Mennyire nagy a baj?
2019. ápr. 15. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Pont olyan, mintha kihagytál volna egy szemet. El kell olvasni a betegtájékoztatót, az pontosan leírja, hogy mit kell csinálni kihagyás esetén.

De miért nem vetted be helyette akkor a mait? Nem értem, emiatt minek hagytad ki. Gondolom egyfázisút szedsz, bazira mindegy, hogy melyik szemet melyik nap veszed be, mind ugyanolyan. Sokkal jobb lett volna, ha a végén kihagyod az utolsó szemet és a következőt egy nappal hamarabb veszed be, mert úgy legalább védene. Így nem véd, ráadásul ha az elmúlt hétben volt szex, még terhes is maradhatsz.

2019. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A menstuáció második napján szexeltem utoljára, szerdán ma meg hétfő van. Az első héten a második tabi maradt ki, magyarul az első szemet bevettem a menstruáció után. Ígyis terhes lehetek? 😅
2019. ápr. 15. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon kicsi a valószínűsége, de kizárni nem lehet, hiszen még az is előfordul nagy ritkán, hogy szabályosan szedett tabletta mellett esik teherbe a nő.

Az #1 nagyon pontosan leírta, mit kell tenni: megrövidíted a (mesterséges) ciklusodat. Az pedig, hogy volt-e vérzésed, nem számít, mert ez nem menstruálás, hanem megszakításos vérzés.

2019. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kb. mennyi idő elteltével lehet szexelni?
2019. ápr. 15. 19:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Mármint óvszer nélkül
2019. ápr. 15. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Te inkább ne szexelj ennyi ésszel
2019. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!