Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ezt csak én érzem egyenlőtlens...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt csak én érzem egyenlőtlenségnek?

Figyelt kérdés

Vegyünk két esetet. A fiún egyik esetben sincs gumi.


Az első esetben a lány azt mondja a fiúnak, hogy fogamzásgátlót szed. Mondjuk már régebb óta együtt vannak és ezért már gumi nélkül csinálják. Aztán egyszer csak a lány bejelenti, hogy terhes és megtartja a babát.


A második esetben megszakítással "védekeznek", de a fiú úgy dönt, hogy beleélvez a lányba.


A két eset között van egy nagyon nagy különbség. Az első esetben a fiú lett átverve és abszolút semmit sem tehet. A második esetben a lány lett átverve, és megteheti azt, hogy beveszi a 72 órás tablettát, és ha minden jól megy, megússza a terhességet.


Csak én érzem ezt nem túl fair dolognak?


2019. márc. 27. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

De mégis milyen döntési jogot akarsz? Szerinted jó lenne abortuszra kényszeríteni nőket, ezáltal kockára téve a testi-lelki egészségüket és akaratuk ellenére megölni a gyereküket?

Én értem, hogy egyenlőtlen, de biológiai okokból nem is LEHET egyenlő ez. Pasi meg ne rendelkezzen abortuszról szerintem. Más farkával nem illik verni a csalánt.

(Egyébként nem vagyok elvakult abortuszellenes, pont az a lényeg szerintem, hogy mindenki hadd döntse el maga.)

2019. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Állandóan megy a hiszti ekörül a téma körül.

Soha nem lehet teljesen kiegyenlített a dolog, mivel a természet úgy alkotta meg a dolgokat, hogy CSAK A NŐ ESHET TEHERBE. Ennyi. Lehet azon agonizálni, hogy szegény pasiknak nincs választási joguk, mert a nő dönt, de ez van, mivel a nő testében van a gyerek. Nem lehet valakit akarata ellenére sem szülésre, sem abortuszra kényszeríteni. Ahogy a férfit sem lehet mondjuk akarata ellenére elkötni. Nyilván fordított lenne a helyzet, ha a férfi lehetne terhes. De nem lehet. Így ez van.

Normálisan kell megválogatni az embernek a partnereit és ésszel kell élni. Laza kapcsolatban nem szabad másra bízni a védekezést, tartós kapcsolatban meg meg kell beszélni, hogy hogyan akarnak a felek védekezni és mi történik akkor, ha véletlenül mégis besikerül egy terhesség. Én elmondtam a páromnak, hogy tablettát szedek, de ha emellett teherbe esek, megtartom. Ez alapján választhat, hogy húz gumit vagy megbízik bennem.

2019. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Ez alapján választhat, hogy húz gumit vagy megbízik bennem."

Miért, ha megbízik benned, akkor nem leszel terhes? A tabi sem nyújt 100%-os védelmet..


Kérdező! Tényleg szívás, hogy férfiként nem tehetsz semmit, ha átvág a csaj a tabiszedéssel, és utána fizetheted a gyerektartást. Ugyan megsértették az utódnemzési jogodat, de ezt a bíróságon sajnos nem tudod bizonyítani. Tudom, most nem leszek népszerű a véleménnyel, de nőként ilyenkor sajnálom a férfinemet, hogy a fejük felett lehet meghozni ilyen nagy volumenű döntéseket. Való igaz, hogyha nem akarsz gyereket, akkor mindenképp gumit húzol (férfiként nem is bíznék más opcióban), de ott van az is, hogy x ideje együtt vagy 1 nővel, akkor bízol benne annyira, hogy elhiszed, hogy védekezik.

A második eset ugyanolyan rossz, hiszen a 72 órás borzasztó nagy hormonbomba, és nem is biztos hogy hat. Az abortusz meg pláne megviseli a nőt mint lelkileg, mint testileg. Ha a megtartást választja, akkor meg a kihordás és a szülés élménye terheli őt, meg a felnevelés, ami szintén nagy (nem tervezett, hanem belekényszerített) feladat.


Tanulság! Ne b*sszátok át a másikat, és inkább húzzatok gumit, akkor mindenki nyugodt lehet!

2019. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!