Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hallottam egy injekcióról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallottam egy injekcióról amit, pár havonta kell nőgyógyász által beadatni. Pontosan mi ez?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom,viszont a spiráltól félek a gyógyszer mellett is nagyon sokan teherbe estek. Tudom pontosan kell szedni illetve hányás hasmenéses betegségeknél sem hatékony..
2019. márc. 2. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Google -> Depo Provera
2019. márc. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
"gyógyszer mellett is nagyon sokan teherbe estek."??? Nagyon sokan? Maximum, ha össze vissza szedik, kihagynak szemeket, és hányás/hasmenés esetén nem használnak gumit kiegészítő védekezésként. De ha valaki odafigyel, és rendszeresen szedi, az nem lesz terhes mellette. Persze ehhez kell egy érettségi szint, és felelősség tudat...
2019. márc. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló injekció nagyon gyerekcipőben jár, viszonylag ritkán javasolják orvosok, általában 40 feletti, gyerekes nőknek. Sokkal több gondot okoz a szervezetben, mint a gyógyszer, és sokkal lassabban ürül ki. Ha kiderül, hogy neked az adott gyógyszer nem megfelelő, akkor is csak 3 hónap után ürül ki a szervezetedből. Én nem feltétlen ajánlanám, de kérdezz meg egy orvost erről, ha ezt a megoldást választod.
2019. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Nagy adag gesztagén hormon van benne, 3 havonta kell adagolni. Általában vérzéskimaradást okoz, de előfordul összevissza vérzés, akár súlyos fokú is. A hatékonysága jó, viszont csökkenti a csontsűrűséget, a termékenység pedig elég nehezen áll helyre utána.

Szerintem szar, mert ha beadattad, és nem válik be, akkor tűrheted minimum 3 hónapig a mellékhatásokat, amíg ki nem ürül. Ezzel szemben a tablettát abbahagyhatod, a spirált levetetheted, ha bajod van vele.

A tabletta mellett pedig, normális szedés esetén egy év alatt 100 nőből 0,3 esik teherbe, azaz 1000-ből 3. Ez egyáltalán nem sok. Azok esnek teherbe mellette, akik szarul szedik.

2019. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben a tablettát abbahagyhatod, a spirált levetetheted,"

A tabi/spirál hatása sem múlik el nyomtalanul. Van, akinek sok idő kell mire helyreáll a szervezete és visszatér a rendszeres menstruációja.

2019. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!