Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menyire szabad bízni a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyire szabad bízni a fogamzásgátló gyógyszerekben?

Figyelt kérdés

A barátnőm már egy ideje szed ilyen gyógyszert a bőre miatt , de mi mindig használunk gumi óvszert a biztonság kedvéért de most ki találta hogy mi lenne ha meg probálnánk a nélkül mert úgy is szed gyógyszert.

Én kicsit félek az őtletől. Valamit kell tudni erről ? figyelni kell arra hogy ne élvezzek bele a partnerem hüvelyébe vagy biztonságos?


2019. febr. 8. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztonságos, csak szedje is továbbra is.
2019. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már mérgezi mesterséges hormonokkal a szervezetét,akkor legyen már annyi jó benne,hogy gumi nélkül szexeltek.Ez alap,ha valaki komoly kapcsolatban van és a lány fogamzásgátlót szed.
2019. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom doki írta fel, ha nem iszik rá, nem hányja ki, stb, akkor nem lehet gond. Normálisan kell szedni, nekem még nem volt bajom. Max na menj el benne vagy gyorsan tedd át popsiba.
2019. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
igy van gyorsan tedd at popiba. semmikepp se lassan mert akkor popin keresztul nem tudsz a sziveig löni.
2019. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres fogamzásgátló elég erősen megterheli a szervezetet meg a hormonháztartást. De én is azt mondom ha már szedi, akkor élvezzétek ki és csináljátok gumi nélkül.
2019. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el te is a fogamzásgátló betegtájékoztatóját. A neten is fent van, ha éppen nincs meg neki egy sem.

Ha minden nap beszedi nagyjából egy napszakban (pár óra differencia belefér), akkor biztonságos. Ha valamiért kimarad egy szem, akkor önmagában nem biztonságos, olyankor általában egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni (pl. óvszer). Ha kihányja/durva hasmenése van, illetve egyes más gyógyszerek mellett, szintén.

Általában a fogamzásgátlónak 21 aktív szeme van, ezt egy 7 napos szünet követi (vagy üres, placebo tabletták), ekkor kezdődik a (megvonásos) vérzés. A tabletta ebben a szünetben is véd.

Értelemszerűen ezt a szünetet nem lehet csak úgy tologatni, de ezt majd a barátnőd úgyis tudja.


Személyes tapasztalatként azt figyeltem meg, hogy a vérzés körüli napokban érzékenyebb vagyok a fertőzésekre, ezért (mivel nincs óvszer) jobban kell vigyázni, hogy minden frissen mosott és patyolattiszta legyen.


Egyébként működését tekintve gátolja a peteérést, plusz gyengíti azt a részt, ahová beágyazódna a megtermékenyült petesejt, így véd a terhesség ellen, szóval nyugodtan beleélvezhetsz, ha fennáll a védő hatás. Annyit tudsz megtenni, hogy ha nehezebben figyel rá oda, te is emlékezteted minden nap, hogy vegye be.

2019. febr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátnőd tudja, hogy a tabi csak elfedi a problémát, de nem oldja meg? Inkább vizsgáltassa ki magát rendesen, mert ha 1x abbahagyja még rosszabb is lehet a helyzet.
2019. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!