Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elszakadt az óvszer, terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elszakadt az óvszer, terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazán tapasztalatlan vagyok és nem tudom mit tegyek, másfél hete lefeküdtünk a párommal és elszakadt az óvszer, tapasztalatlanságból és az sem segített , hogy egy cseppet részegek voltunk. Nyilván beparáztunk és másnap vettünk egy esemény utáni tablettát és bevettem, 24 óra sem telt el az incidens és a tabletta bevétele között. Azóta nyilván mindketten parázunk, hisz még csak most fogunk érettségizni. 9 nap múlva kellene megjöjjön a menstruációm, nagyon sokat olvastam erről az utóbbi időben, viszont eddig semmi jelét nem láttam ennek.(nem igazán volt még rosszullétem, sem pedig semmi tünet, nyilván tudom ez még korai, de igazán kétségbe vagyok esve). Mit tegyek? csináljak terhességi tesztet? vagy menjek el ha nem jön meg 2 héten belül a menstruációm nőgyógyászhoz?(lehet oda felnőtt nélkül menni?)

17/L



2018. nov. 28. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha vettel be esemény utáni tablettát nem lesz semmi baj
2018. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet felnőtt nélkül menni. A terhességi teszttel még semmire nem mész, a HCG szint még ilyen hamar nem emelkedik meg.


Amit tehetsz: NYUGODJÁL MEG, majd ráérsz agyalni akkor, ha már van konkrét jele annak hogy terhes vagy (kimaradó menstruáció vagy 2 csík a teszten). Az idegeskedés nem tesz jót a babának :D

2018. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha vettél be tablettát, akkor elég nagy eséllyel "megúsztad" a dolgot.

Ha olvastál utána ezeknek, akkor tudod, hogy a terhességi teszt maximum 8-12 nap után tudna érdemleges választ adni a kérdésedre...


Legközelebb figyeljetek oda inkább nagyon erre.

2018. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A menzeszed az eseményutáni miatt lehet nem fog megjönni! Most nagyon összezavarodott a hormonháztartásod.

Másfél hét után még nem mutat semmit a teszt. Szóval próbalj meg megnyugodni. S majd utána menj el dokihoz. Nem kell hozzá szülő!

Amugy nagyon kicsi az esély, hiszen bevetted az eseményiutánit!

2018. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az esemény utáni tabletta felborítja a hormont rendszert is.. valószínűleg neked ez van és ezért nem jön meg
2018. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az esemény utáni után akár fél évig is összezavarodhat a hormonháztartásod. A szex után 3 héttel csinálj egy tesztet. Ha negatív, nyugodj meg szépen. Dokihoz csak akkor menj, a szex után 3 hónappal sem menstruáltál még. Nyilván mehetsz felnőtt nélkül. Sztk-ban ingyen vizsgálnak. De semmi ok az aggodalomra. Valószínűleg amúgy sem lett volna ebből terhesség. Az esemény utánival meg még annyira sem.
2018. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A teherbeesés esélye abszolút nulla védekezés mellett is igen alacsony. Ovulacio mentes időszakban szinte nulla, de még aki tudatosan akár teherbe esni és figyeli az ovulacio ott is csak 20-30% az esély.


Te ezt megfejelted egy esemény utanival ami a minimális esélyt is 0,001%ra csökkentette. Az lenne a csoda ha terhes lennél. Ne parazz, nyugodj meg és kész.

2018. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!