Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aurás migrén és fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aurás migrén és fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Altforalle nevű fogamzásgátlót szedek már kb. 2 éve. Emellett aurás migrénem van - nem emlékszem pontosan mikor kezdődött, lehet, hogy a tabletta szedése után.

Nemrégiben jutott a tudomásomra az, hogy aurás migrént kombinált fogamzásgátlóval nem szerencsés.

A probléma az, hogy a fogamzásgátlót azért kezdtem szedni, mert rosszullétes vagyok. Pokoli rosszul vagyok az első napon, nagyon erősen görcsöl a hasam, nem látok (konkrétan elfeketül előttem a világ), nem hallok, szédülök, hasmenésem van, és egy idő után el is ájulok. Amikor az első napos rosszullétem pont egyidőben volt egy másik betegségemmel (gyomor-bélfájdalom, puffadtság, étvágytalanság, hányinger - az utóbbi nagyon fontos mivel hányásfóbiás vagyok, marha szerencsétlen párosítás) súlyos kiszáradással kerültem kórházba (bár akár rosszabb is lehetett, nehezen tudtam magamnál maradni és a vérem olyan sűrű volt, hogy majdnem le se tudták venni, mert rögtön megalvadt.). Ez 2 éve történt, emiatt kezdtem fogamzásgátlót szedni. Azóta több alkalommal is összeért az előbb említett két problémám, de a fogamzásgátlónak hála közel sem volt olyan súlyos/rossz, mint akkor.

Szó mi szó, nem hagyhatom abba a fogamzásgátló szedését, illetve rettenetesen félek is abbahagyni.

Van olyan fogamzásgátló, ami szedhető aurás migrén mellett? Vagy élnem kell a nagy rizikóval? Egyáltalán mekkora így a rizikó?

19 éves vagyok, nem túlsúlyos, életemben nem dohányoztam (és nem is fogok), maximum ünnepekkor iszom és keveset, a vérnyomásom alacsony (családban van, nem bezegség okozza, és mindig is alacsony volt), a koleszterinszintem jelenleg nem tudom (de 2 éve szinte mindenre vizsgáltak és az értékeim teljesen átlagosak voltak). Az életstílusom jelenleg nem a legjobb, keveset mozgok és nem eszek elég zöldséget-gyümölcsöt, de ezen igyekszem változtatni. A nagypapámnak nemrégiben bevérzett az agya, más hasonló betegségről nem tudok. A krónikus betegségemet (IBS) és a migrént leszámítva egészséges vagyok.


Nőgyógyászhoz persze el fogok menni, addig is kíváncsi lennék a témában nálam jártasabb illetve hasonló cipőben járó nők véleményére.



2018. szept. 21. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló csak a tünetet fedi el, nem pedig az okot szünteti meg. Ki kellene vizsgáltatni, miért okoz rosszullétet a menzesz, és azt az okot kell megszüntetni.

Amúgy meg ha 2 éve szedsz fogamzásgátlót, akkor félévente-évente illene elmenni a nőgyógyászhoz. Amúgyis évente szerencsés megcsináltatni a rákszűrést.

2018. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs oka. A fájdalom teszi. Vannak nők, akiknek marhára megterhelő a menzesz, hasmenés-hányás sem ritka, sem a kifejezetten erős fájdalom. A nővéremnek és anyukámnak is nagyon rossz volt a menzesz. De ha lenne is, akkor már megtalálták volna - amikor kórházba kerültem (ahogy írtam is) alaposan kivizsgáltak, többek közt egy nőgyógyász is megnézett, számtalan ultrahangon is voltam. Semmit sem találtak, teljesen egészséges vagyok. A hormonok és az izomösdzehúzódások intenzitása miatt vagyok rosszul, ezért kaptam a fogamzásgátlót, hogy ezt a kettőt szabályozni tudjuk.


A rákszűrésről már korábban beszéltem anyukámmal. 19 vagyok, szűz, semmiféle kontaktusba nem kerültem még senkivel (olyan értelemben) illetve azóta is voltak már vizsgálataim, így egyelőre nem láttuk értelmét a szűrésnek.

A nőgyógyász annó azzal küldött el hogy akkor jöjjek vissza, ha valami nem jó vagy szeretnék valamit. Nőgyógyászati vizsgálatom nem volt még, és ő nem mondta, hogy csináljunk, vagy jöjjek vissza a későbbiekben egyre.

2018. szept. 21. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász maximum a szervi elváltozásokat tudja kiszűrni,neked viszont endokrinológusra lenne szükséged.Vagy az is megvolt?
2018. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is emetofóbiás vagyok, így nehezen viselem, illetve rettegek az olyan helyzetektől amik hányingert okozhatnak.

Aurás migrénem is szokott lenni, nem sűrűn hála az égnek, de van olyan hogy akár havi 1-2-szer is jelentkezik, van mikor ritkábban. Nálam az segített az utóbbi időben, hogy az aura jóval a fejgörcsök előtt jelent meg, így amint elkezdtem nem látni, bevettem a fájdalom csillapítót, lefeküdtem egy besötétített csendes szobába és próbáltam elaludni. Volt amikor ez annyira sikeres volt, hogy maga a fejfájás nem (vagy csak nagyon enyhén) jelentkezett és az aura is elmúlt. Amikor nem vagyok ilyen szerencsés, olyankor hányingerig, hasmenésig fajul a dolog.

Én Volina fogamzásgátlót szedek (illetve szedtem egy hónappal ezelőttig) már sokadik éve és nekem nagyon bevált, enyhe fájdalmaim voltak csak vele a mensi első napján (plusz a szokásos hasmenés, de az mindig is velejárója volt nálam), sose volt hányingerem miatta, nem híztam, nem görcsöltem, tényleg semmi negatívumot nem tudnék felhozni.

Ja, a migrén nálam pár éve alakult ki, én nem hoztam összefüggésbe a fog.gátlóval, nem lett rosszabb azóta sem, szerintem nem befolyásolja. Esetleg nézd meg a két gyógyszer összetételét a neten, hátha a Volina enyhébb mint amit te szedsz (nem hallottam még arról). Én egyszer váltottam egy másikról (Mercilon) már sok éve mert annak meg számomra túl magas volt a laktóz tartalma és állandó rosszulléteket okozott, ez pl a Volina mellett megszűnt.


28/L

2018. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem szabad aurás migrén mellett szedni, mert iszonyatosan növeli a stroke kockázatát. Maximum csak gesztagén tartalmú tablettát szedhetsz.

Azt viszont ki kellene vizsgálni, hogy miért ennyire fájdalmas a menzeszed, mert akár endometriózis is lehet.

2018. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3: Endokrinológián még nem voltam. Nem igazán emlékszem, milyen vizsgálatokat végeztek rajtam illetve hányat, akkor olyan rosszul voltam hogy nem is igazán voltam ott fejben. A véremet levették és tudtommal minden lehetséges betegségre vizsgálták ami szóbajöhetett, de olyan szinten nem találtak semmit, hogy elküldtek pszichológiára, mondván fejben van a baj. Ehelyett a gasztroenterológiára mentünk, ahol rögtön diagnosztizálni tudtak. Ha valami ilyesféle betegségem lenne, akkor annak kellett volna valami nyoma legyen az eredményeimben, nem? Bár utánanéztem az endokrinológiának, a “mikor keressen fel” listában volt néhány rám illő, de egyik sem olyan, amit nem magyarázna egy másik betegségem, az életmódom vagy ne lenne benne a családban (pl. izzadékonyság).


#4: Ezek szerint nem csak én jártam így :) Remélem minden rendben veled, és nem hagyod annak a hülye fóbiának, hogy tönkretegye az életed. Köszönöm a válaszod, de jelenleg a kérdésem a stroke kockázatáról szól (az aurás migrén nagyban növeli az esélyét, szintúgy a kombinált fogamzásgátló, a kettő együtt pedig nagyon rossz választás).


#5: Utánanéztem az endometriózisnak. Nem hinném, hogy nálam ez az eset, a fájdalom csak az első napon volt ilyen, akkor is csak az első néhány órában, jól reagált a fájdalomcsillapítóra, nem sugárzott ki sehova sem. A vérzésem a tabi előtt normális volt; azt ugyan nem tudom, honnantól túl erős az erős vérzés, de szerintem az enyém nem az. Nem voltak helytelen időpontban sem vérzéseim, sem fájdalmaim. Ami azt illeti a gasztroenterológiai betegségem kialakulása előtt semmiféle rendellenes fájdalmam nem volt (a menzeszt leszámítva), az IBS és kontaminált bélszindróma néhány fő tünete az erős fájdalom, az alhasi görcsök, hasi diszkomfort, puffadtság, hasmenés-székrekedés váltakozása, és így tovább. Erősen kétlem hogy endometriózisról lenne szó az esetemben, de nem zárom ki, utána fogok kérdezni. Köszönöm, hogy felhoztad.

A gesztagén tartalmú tabival az a problémám, hogy ha jól értettem, 24 órán át hat csak, illetve nem akadályozza meg a peteérést sem. Pont a “mű menstruáció” miatt szedem a tablettát.

2018. szept. 24. 14:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Update: Valószínűleg csütörtökön meglátogatom a nőgyógyászomat egy beszélgetésre. Azt hiszem, abba fogom hagyni a tabletta szedését. Konzultálni szeretnék vele a panaszaimról, a lehetséges okokról, enyhítő módszerekről. Ki fogom kérni a véleményét az anti-ösztrogén diétáról is.

Időközben rájöttem, hogy már vizsgáltak endometriózisra és az negatív lett. Ennek talán egy éve lehet, esetleg másfél.


Köszönöm a válaszokat. :) Szorítsatok, hogy a rosszullétem ne legyen rosszabb, mint volt (azaz ne kezdjek hányni, mert az borzasztó rossz hatással lenne a szegény kis hányásfóbiás lelkemre).

2018. szept. 24. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!