Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta beszedé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta beszedése ellenére lehet valaki terhes? Mennyi az esélye rá? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 00:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

az egyik barátnőm 72 órás tabletta bevétele mellett terhes lett , abortusz lett a vége !

20 éves egyetemisták voltunk, pont peteéréskor volt együtt a párjával, kiszakadt a gumi ! :( Másnap reggel vettük csak nyakunkba a várost dokit keresni, mivel fel kell íratni, de ketten is elhajtották azzal, hogy csak a körzeti orvos írhatja fel!!!!, mivel 250km re voltunk a lakóhelyünktől ez egy kicsit gáz volt !!! Mire anyukám feliratta és elindult vele és mire bevette már késő volt, mert megtermékenyült a petesejt ! Már meglévő terhességre nem hat ennyit mondott az orvos !

Ezt a mai napig nem értem , hisz nem pont azért van a 72 órás, hogy megakadályozza a terhességet ?!

Az egy dolog, hogy megtermékenyül a petesejt, de ahhoz hogy be is ágyazódjon kb 5 nap kell!

2010. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
superman spermája azonnal megtermékenyül...
2010. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a beágyazódást gátolja meg.. az ritka, h vki emelett esik teherbe.. az már pech.. :S
2010. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Pipci válasza:

barátnőmmel szombaton (23án, 4napja) este 11:00körül -plusz minusz néhány perc - voltunk együtt. elmentem benne, mert gondoltam, az óvszer majd véd-. :|

erre mikor kivettem, láttam, hogy lyukas. . kb. fél-1órával rá már vittem is neki a 72órás tabit. szóval 11:36kor be is vette az elsőt. lefeküdt, és másnap 11:40kor a másodikat.

meddig kell várni a teszttel? és mennyi az esélye, hogy terhes lesz kb?. . remélem nem vette be túl korán az első tabit. . :S

kérlek irjatok. köszönöm. (a menzesze is most kellett volna hogy megjöjjön. szombaton már 2-3napja fájt a hasa. most meg görcsöl, fél, és ma meg még nem is fájt. )

vélemények és válaszok. pls. . köszönöm.

2011. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak írom: a 72 órás tabletta nem a megtermékenyítést akadályozza meg, hanem a beágyazódást. Úgy működik, hogy a meglévő méhnyálkahártyát a benne lévő nagy adag hormon pár nap alatt elsorvasztja. Vékony nyálkahártyába az esetek nagy részében nem képes megtapadni a megtermékenyített petesejt. Kb. 5 nappal a bevételtől számítva vérzés fog jelentkezni és ha volt megtermékenyülés, akkor a megtermékenyített pete a vérzéssel ürül. Annak a valószínűsége, hogy hat a gyógyszer, nem 100%, főleg, ha megtermékenyült a pete. Nekem a nőgyógyászom régebben azt mondta, hogy ha történt megtermékenyülés, akkor sajnos alig 30%-ban hat.

Anyukám is így lett terhes egyszer, a 72 órás ellenére.

2011. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bellini válasza:

Igen megvan rà az esèly...annak ellenère,hogy nagyon sokan írtàk...

Èn tavaly dec 16-àn együtt voltam a Szerelmemmel azon a napon ès 18.-àn bevettem a tabblettàt...December 30.-àn pozitív lett a tesztem...Sajnos a baba elhalt ..bàrcsak ne vettem volna be...most màr azt gondolom:(

2016. dec. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!