Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta rögtön...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta rögtön véd, elmehet bennem a párom?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató azt írja, hogy amennyiben a menstruáció első napján kezdem el szedni, akkor rögtön hat. Vagyis akkor elmehet bennem a párom, nem leszek terhes?

(Elbizonytalanodtam, mert olvastam már minden oldalon mindenféle véleményt)



2018. szept. 3. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha a szádban vagy a seggedben megy el akkor nem lehetsz terhes
2018. szept. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A hüvelyemben.
2018. szept. 3. 02:06
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Kell egy hónap, míg kialakul a védettség, de ha beszéd, és pár órán belül hasmenés/hányás jelentkezik, akkor több is. Milyen gyógyszer? Ezeket az orvosnak kellett volna elmondani.
2018. szept. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
21%
10 nap szükséges a védettség kialakulásához, nem kell 1 hónap, mint ahogy azt előttem írták. Én is csak 10 napot vártam.
2018. szept. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Azt hidd el, ami le van írva a betegtájékoztatóban, ez minden gyógyszernél máshogy van.
2018. szept. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bence_ ***** válasza:
93%
Tájékoztató és beszélj egy orvossal.
2018. szept. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tájékoztató, és ahogy az orvos elmondja. De arra is figyelj oda,hogy pontosan szedd, mert hiába várod ki az időt ha véletlenül kimarad egy-egy gyógyszer.

Azonnali védettséget biztos,hogy nem ad egyik sem.

2018. szept. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem egy lány lett terhes az első hónapban, bár azt nem tudhatod, hogy mit szedtek, és mennyire figyeltek oda.

Úgy viszont egy se esett teherbe, hogy az első hónapban gumit is használtak.

Ha választanom kell, én inkább "kibírok" egy pàr hetet gumival, mint hogy abortuszra menjek vagy gyereket szüljek.


Ráadásul az egyik lány pont azért nem vette észre időben, hogy terhes, mert megvonásos vérzés volt, és a terhességi tünetek megegyeznek a fogamzásgátló mellekhatasaival. A 16. héten derült ki. Szerencse, hogy a kislány egészséges.

2018. szept. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor véd az első szemtől, ha utána tényleg minden szemet beszedsz. Ha a menstruáció első napján kezded, és végig rendesen szeded, már az első szemtől védett vagy. Nem kell mellé kiegészítő védekezés, DE akkor ne felejtsd el minden nap bevenni. Javaslom, állíts egy ébresztőt, akkor tuti nem felejted el.
2018. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tájékoztatóban azt írják, akkor véd az első szemtől. Sokan aggódnak, hogy elfelejtik, nem hat, vagy másmilyet szednek. Ezért szoktak az első héten/hónapban kiegészítő védekezést használni. Mivel minden gyógyszer más, lehet, hogy valaki csak olyannal találkozott, ami az első levél után véd. Mindenképp a tájékoztatóra hallgass!
2018. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!