Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló pro és kontra?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló pro és kontra? (Bocsánat, hosszú)

Figyelt kérdés

Azért gondolkozom a tablettán, mert nem tudom, hogy az óvszer mennyire biztonságos. Az egy dolog, ha kiszakad(és ha nem vesszük észre, hogy kiszakad??), de én attól félek, mi van ha a kezére kerül egy csepp sperma vagy ilyesmi:$ A legnagyobb óvatosság mellett is előfordulhat, nem?


Viszont a tablettának meg félek a mellékhatásaitól. Bőrproblémáim is vannak és a ciklusom is rendszertelen. Ráadásul elég macerás és kellemetlen lenne felíratni..és nem is szeretkezem rendszeresen, csak hát ugye ha mégis. Meg a jövőre nézve is érdekelne.

18/L



2018. aug. 30. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ovszert aktua után mindig meg kell tölteni vizzel ha ki van szakadva a víz kifolyik belőle ha nincs akkor voalá biztonságos védekezés volt.

Nem kell ezt túlparázni ha meg spermás a keze ne nyúljon be neked ennyi.


Gyógyszernek sok a mellékhatása sajnos nem ér annyit az egész.


Én gumival védekezem igy hogy mindig megvan töltve utánna vízzel tutira tudni kiszakadt e vagy sem.

2018. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

100%-os védelem nincs, és a guminál legalább azonnal kiderül, ha baj van, és lehet futni esemény utániért. Ha meg a tabletta netán mégsem védett, akkor meg már akkor derül ki a probléma, amikor már csak abortusszal lehet ellene tenni. És igen, a védelem tényleg nem 100%-os, személyesen ismerek olyan nőt, aki fogamzásgátló mellett lett terhes.

Meg hát van ezernyi mellékhatása... ha a barátnőm ilyesmit akarna szedni, én magam könyörögnék, hogy ne szedje...

F 35

2018. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tablettát ahhoz, hogy felírasd, előtte kivizsgálás kell. Vérvétel, ultrahang, rákszűrés. Ha szedheted, akkor írják fel. Egyáltalán nem biztos, hogy egyből eltalálják a neked megfelelőt, lehet, hogy még párszor járkálhatsz, hogy jó legyen. Ezen felül 3 havi adagot tudnak max. felírni egyszerre, tehát 3 havonta járkálhatsz az orvoshoz receptért. Illetve évente rákszűrésre. Tehát macerás. A fogamzásgátló azon kívül, hogy mellékhatásokat okoz, sajnos tipikusan olyan dolog, hogy ezer dologra kell figyelni, hogy mi az, ami nem hatástalanítja, vagy csökkenti a hatását. Ha feledékeny vagy, könnyen elfelejthetsz bevenni egy szemet, ami máris csökkentheti a hatását. Ha ilyenkor nem figyelsz oda, hogy kell kiegészítő védekezés, máris lehetsz terhes.

Az óvszernél pedig nincs hormonális hatás és csak akkor nem húzzák fel, ha nem akarják, nem lehet elfelejteni.

Ha a tabletta valami oknál fogva nem hat, ott már csak az abortusz marad.

Ha az óvszer kiszakad, azt látod, észreveszed. Ugyanis látszik, ha leveszi a pasi, hogy benne van-e a "cucc", vagy sem. Illetve a lány-nő is érzi, hisz kifolyik belőle, a hüvelyéből a "cucc". De akkor még ott van az esemény utáni tabletta, nem csak az abortusz.

Szóval ha egészségügyileg és biztonság ügyileg nézzük, akkor az óvszer sokkal jobb, mint a fogamzásgátló.

És még egy jó tanács. Hogy a rendszertelen ciklusod miatt keress fel egy jó nőgyógyászt és egy endokrinológust. Erre a fogamzásgátló pláne nem jó dolog. Ugyanis ha van valami egészségügyi problémád, amit miatt rendszertelen, azt a fog. gátló el fogja fedni és amikor abbahagyod és netán majd babát szeretnél pár év múlva, akkor az lehet, hogy akadálya lesz a teherbeesésnek.

2018. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
80%

Kedves kerdezo. Vannak, akiknek a borprobleman pont hogy segitett, a ciklust meg pontosan beallitja.

Igazabol en azert kezdtem el a szedeset, mert tortent baleset a gumival, amit tobbet nem szeretnek atelni. Ugye be kellett venni a szaros esemenyutanit, hat rohadt szarul voltam tole. En biztonsagosabban erzem magam a tablettaval, nem olyan nagy "szornyetegek" amiknek azt sokan allitjak, mert manapsag alacsony hormontartalmuakat lehet kapni

Es ha odafigyelsz, nem lehet baj. Nem kell annyi mindenre odafigyelni, mintajogy elottem irjak, paran tulparazzak ezt. En a tabit partolom:) lehet tamadni nyugodtan

2018. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 30. 13:32
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

"Vannak, akiknek a borprobleman pont hogy segitett, a ciklust meg pontosan beallitja."

Vannak, akiknek meg pont ez okozott bőrproblémákat. És nem igaz, hogy beállítja a ciklust, ezt nagyon rosszul tudod. A fog. gátló egy mesterséges ciklust hoz létre, nem menstruál mellette az adott lány-nő, megvonásos vérzése van, amit a tabletta szünetre történő abbahagyása vált ki. A szervezet alapvető működése ilyenkor ki van kapcsolva. Tehát senkinél semmit nem állít be.

Ne kavard be a kérdezőt!

És ha nálatok kiszakadt az óvszer, az a ti hibátok egyedül, ha csak nem selejtes volt. A legtöbb óvszerkiszakadás oka a helytelen használat vagy a nem megfelelő méret.

Érdekes, én 16 éve élek nemi életet, soha egy sem szakadt ki, pedig hosszú hosszú évekig ebből óvszeres védekezés volt. Szedtem tablettát is, egyszer 4 évig, akkor gond nélkül. Viszont utána volt egy kihagyás, utána másfél évig és kibírhatatlan mellékhatásokkal küszködtem. Többet is felírtak, hogy hátha csak egy adott nem megfelelő, de akkor már a többi sem volt az. És bizony ha valaki a biztonságot nézi, akkor még mindig az óvszer a legbiztonságosabb.

Szóval nem vagyok tablettaellenes, mint ahogy írtam, magam is védekeztem azzal is gond nélkül, meg aztán problémák mellett, de ha az egészségügyi hatásokat nézzük, meg a biztonságot, akkor valóban az óvszer sokkal jobb megoldás.

2018. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az utolsó mondja. Nem állítja be a ciklust, hanem kikapcsolja, helyette megvonásos vérzés van.

A bőrproblémákra ideig-óraig lehet, hogy jó, de az abbahagyása után még rosszabb lehet a helyzet.

Az óvszer meg nem sűrűn szakad ki, mint ahogy itt sokan állítják. Szimplán nem is használtak, csak ciki bavallani.

Én az óvszert ajánlom. Ugyanolyan hatékony, mint a tabi, de jóval egészségesebb, plusz tényleg látod, ha gáz van, míg a tabinál már csak későn jössz rá.

2018. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is rendszertelen és fájdalmas volt a ciklusom, sajnos annyira hogy otthon is kellett maradnom egy napot minden alkalomkor. (Az én családomban amugy is minden nő szenved ilyenkor). Elmentem nőgyógyászhoz és szerencsére semmilyen problémát nem állapított meg és amiért akkor jöttem össze a barátommal tabit javasolt. Elkezdtem szedni és nagyon jó volt hogy mindig ugyan akkor jött a vérzés és nem fájt a hasam nem kellett fájdalomcsillapitót bevenni illetve hogy a barátommal is sokkal kényelmesebb volt, hogy nem kell az óvszerrel bajlódni. A hátrány pedig nyilván, hogy oda kell figyelni nem kihagyni ha volt betegség és antibiotikum kellett akkor kiegészitő védekezés.. Kapcsolatban és rendszeres együttlét mellett nagyon kényelmes de ha néha-néha vagytok együtt szerintem felesleges. Az, hogy kinek lesz pattanása, hízása, fogyása stb. meg alkati kérdés. Nem mindenkinek jön be valaki meg évekig szedi. Akkor tudod meg ha kipróbálod.
2018. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. szept. 1. 08:27
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
A fogalmazásgátlók abbahagyásakor a legtöbb nő elhízik mint a tank! De a kotonon, és a tablettákon kívül van még sok módszer! A kombinált megoldások hatásosabbak! Igaz a tabletta a legjobb az illúzió szempontjából, mert nem kell vele az aktuskor szarakodni, de nem ajánlom senkinek!
2018. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!