Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzasgatlo tabit lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzasgatlo tabit lehet venni csak ugy a gyogyszertarban, vagy azt fel kell irja egy orvos?

Figyelt kérdés
mit csinaljak ha pl nem szertenem a szuleimnek elmondani hogy szeretnek szedni...?
2008. nov. 2. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell íratni. 14 év felett asszem nem kell szülői beleegyezés. Elmész dokihoz, és felírja.
2008. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de en tok cikinek tartom hogy elmenyek egy orvoshoz es akkor o irja fell egy olyan tabi sincs amit nem kell orvos felirjon?a 72 oras tabit is fel kell irni?...bocs a hulye kerdesekhez de tanacstalan vagyok
2008. nov. 2. 21:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A 72 órás tablettát is orvos írja fel. Egyébként meg miért érzed cikinek? Egyátalán nem az. Ez is hozzá tartozik a felelősségteljes szexuális élethez. De ha ennyire nem akarsz tablettát feliratni, akkor használjatok óvszert. (Azt nem érzed cikinek megvenni a boltba, gyógyszertárban?)

Hidd el az orvosnál nem te vagy az egyedüli, aki fogamzásgátlót irat fel. Ne szégyeld ezt. Azt már jobban megértem, hogy a szüleidnek nem akarod elmondani, de azért anyukáddal beszélgethetsz erről a témáról nyugodtan.

2008. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nagyon szepen kosz a valaszokat...
2008. nov. 2. 21:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is most 1 hónapja mentem nőgyógyászhoz.

Kérdezte mizu., én meg mondtam, hogy szeretnék tabit.

Megvizsgált, és felírta. ja és még kérdezgetett

abszolut nem ciki

72 órás tabiért rosszabb rohangálni

2008. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos kell hogy felírja, nagyon sokféle van, kulonbozo hormonadagokkal, semmiképp ne válassz magad! A fogamzásgátlo tabletta, akármennyire is úgy tunik manapság, nem csak egy "bogyó"(vannak mellékhatásai is, bár az újabbaknak kevesebb,, kihagyásuk után megváltozhat a ciklus, , vigyázni kell más gyógyszerekkel, stb), esetleg informálódj arról is, mire kell vigyázni. És tudom, nem ez volt a kérdés, de még a 72óráshoz: egy cikluson, vagyis 1 hónapon belul max. 1x használható, de csak vészhelyzetre van, semmiképpen nem alkalmas mint állandó fogamzásgátlo.
2008. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Orvos kell, hogy felírja, mert meg kell vizsgálja a kockázati tényezőket. Ha a szüleid ellenzik a tablettát nem muszáj megtudniuk.

Ha cikinek gondolod azt, hogy elmész az orvoshoz ilyenért... hát felejtsd el a szexet, mert kis tökmag vagy még akkor.

A 72 órás tabletta teljesen más tészta. Orvos kéne, hogy felírja, de általában kiadják a gyógyszertárosok anélkül is.. Nos, kérlek azért, hogy menj el az orvoshoz.


[link]

[link]


Itt olvashatsz róluk bővebben.

2008. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Vannak olyan gyógyszertárak, ahol vény nélkül is kiadják, de hivatalosan csak receptre szabad.
2008. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
én mindig vény nélkül veszem, nem kérdeznek semmit, csak adják és kész.
2008. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy volt hogy én is vettem vényköteles cuccot patikában (hpv elleni oltás). Ezek vénnyel sem olcsóbbak, mert nem tb támogatottak, azért fordul elő, hogy kiadják...
2008. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!