Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű: a dokinak vagy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű: a dokinak vagy a betegtájékoztatónak higgyek?

Figyelt kérdés

Most írt fel a doki először hüvelygyűrűt. Nem NuvaRing, de teljesen ugyanaz a hatóanyaga, ugyanúgy kell használni és a betegtájékoztatóban is az áll, ami a NuvaRingnél. Azzal a különbséggel, hogy "LadeeRing" a neve és olcsóbb. Onnan vagyok képben ennyire a NuvaRinggel, hogy erről nem találtam semmilyen infót a neten, szemben azzal, emiatt összevetettem, hátha. Szóval ugyanaz, csak más néven fut. És elvileg vannak alternatívái is (Nillho, Serpenta pl.)


A dokim azt mondta, hogy az első hónapban nem véd még, mellette védekezzek óvszerrel is szigorúan, illetve ne vegyem ki lepucolgatni sem mensi, sem szex után, még pár percre sem, hanem tartsam magamban egy hétig, bármit is ír a betegtájékoztató. A betegtájékoztató szerint egy hét után véd és ki is lehet venni, leöblíteni meg ilyesmi. Össze vagyok zavarodva.


Azért lenne fontos a kérdés, mert mióta volt gondunk ismét az óvszerrel, a párommal megbeszéltük, hogy ha már nem képes vigyázni vele és nem elszaggatni meg hagyni, hogy lejöjjön, stb, akkor inkább ne is szexeljünk, nem kell nekem a stressz a terhesség esélye miatt, mert bénázik. A következő menstruációig még elvagyunk (3 hét), de ha a gyűrű tényleg nem véd az első hónapban, nem tudom, hogy merjek-e szexelni, ha esetleg bármi gáz lenne a gumival közben. Mert oké, hogy védekezek óvszerrel, de ha rosszul sül el, és a gyűrű sem véd, akkor nem éri meg.


De akkor meg kb 2 hónap szex nélkül. Az meg már nekem is sok. Ti mit tennétek? Kinek hinnétek?


2018. júl. 5. 15:31
 1/4 A kérdező kommentje:

*három hétig

bocsi

2018. júl. 5. 15:33
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Halgass a dokidra, ő csak jót akar. Biztosra megy. Nem hiszem, hogy ha rá hallgatsz teherbe eshetnél, viszont az ellenkezőjében már nem vagyok biztos. :)
2018. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak az első hónapot kell "így" kibírnod,nem hiszem,hogy kivitelezhetetlen lenne.
2018. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban nem írnak hülyeséget. Azért a gyógyszercég sem hülye...
2018. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!