Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Honnan tudhatom, hogy használ...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom, hogy használ a hüvelygyűrű, mit tegyek, hogy ne parázzak?

Figyelt kérdés

Most váltottam óvszerről, eddig sosem védekeztem mással. Óvszerrel már volt gond, 2x kiszakadt a 4 év alatt, a második balesetnél voltam úgy, hogy elég volt, nekem ez a stressz nem hiányzik, meg az eseményutáni sem, legyen valami megbízhatóbb.


Hát most van hüvelygyűrűm egy hete, de nem érzek semmit. Néha csúszkál, de ezen kívül semmi. És egyszerűen félek óvszer nélküli szexelni, mert rettegek a terhességtől. Most mem lehet sem babám, sem abortuszom (nem hagyhatok ki 2 hét edzést emiatt, mert akkor végem) és nem tudom, mit csináljak. Esküszöm félek, nem tudok lazítani, nem tudom, hogy van-e bármi mód arra, hogy kiderítsem, működik - e vagy sem...


Gondoltam már arra is, hogy elkezdek hőmérőzni vagy lh teszteket csinálgatni, mert elvileg ha használ, akkor nincs lh csúcs sem és nem emelkedik meg a hő sem. De nem tudom.


Mit csináljak? Tudom, butaság, de nem tudom. Annyira fura, hogy óvszer nincs, tehát konkrét fizikai gát nincs és mégsem leszek terhes. Ez nekem annyira sok...

21N


2018. júl. 4. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért a hüvelygyűrűre esett a választásod, ha ennyire be vagy tojva?
2018. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen görcsösen állsz a szexhez akkor hogy élvezed? Mindig ez jár a fejedbe hogy na vajon fel lettél e durrantva?
2018. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a fogamzásgátlóval ?
2018. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az óvszerben ugye nem bízom, tablettát meg nem akartam, mert abban túl sok a hormon és nem egy embertől hallottam, hogy hízott tőle, pattanáaai lettek, fáradt volt folyamatosan stb, amivel inkább nem akartam kísérletezni, a folyamatos ébresztőbeállítgatás meg más gyógyszerek hatóanyagának figyelgetése miatt, aztán beszéltem a nőgyógyászommal és erre jutottunk. A spirált nagyon ellenezte, mert még nem szültem és könnyen lehetnek más szövődményei is szerinte, főleg az intenzív sport mellett, a többire azt mondta, hogy nem annyira megbízható (pesszárium, méhszájsapka), szóval lett ez. Én elvagyok vele, mert a többitől mégjobban be lennék szarva, ha nem ugyanígy, de nem tudom, mit kezdjek a félelmemmel.
2018. júl. 4. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A menstruáció első napján kell felhelyezni a gyűrűt, ahol formájának köszönhetően a helyén marad, és csak ritkán lehet érezni. Három hét letelte után kell eltávolítani, majd 3-4 nap múlva következik be a megvonásos vérzés, hasonlóan a fogamzásgátló tabletták használata során jelentkező vérzéshez, majd a 7 nap letelte után egy újabb gyűrűt helyezünk fel a hüvelybe. A gyűrű alacsony hormontartalmú fogamzásgátló módszer, benne ösztrogén és progeszteron található, amely fokozatosan szívódik fel a hüvelyfalon keresztül, a tápcsatornát kikerülve."


Tehát ha megfelelően jártál el, akkor minden rendben és védve vagy!

2018. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Akkor miért nem használjátok mind a kettőt? Ha ennyire parázol, maradjon a gyűrű és a gumi is.
2018. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Röhej, hogy azért zavar az abortusz, mert ki kell hagynod 2 hetet az edzésből. Remélem egyszer lesz gyereked és rájössz, milyen szörnyűséget gondoltál.
2018. júl. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7: Hagyjál már az ősanya dumáddal. :D Nekem most ez a legfontosabb és az, hogy ne tegye tönkre az életemet, nem foroghat mindenkinek minden vágya egy kölyök körül és nem bőghet mindenki, ha abortusz szót hall. Undorodom a terhességtől, minél többet tudok róla, ez van.


Ha annyira gyereket akarsz nevelni, szülj egyet, ne velem kezdd.

2018. júl. 6. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!