Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pajzsmirígy alulműködésem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pajzsmirígy alulműködésem van, milyen fogamzásgátló szedése javasolt?

Figyelt kérdés
Igen, tudom menjek nőgyógyászhoz! De olyasvalaki véleményére vagyok kíváncsi aki hasonló problémával küzd. Az endokrinológushoz milyen gyakran kell majd járni? Mennyire kellett a pajzsmirígy gyógyszeradagot módosítani?
2018. jún. 28. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Hashimoto Thyreoiditis-em van

Az endokrinológushoz nekem 3 havonta kell járnom

A 100 mikrogrammos L-thyroxint szedem

De ez egyénenként változó

Majd az orvos megmondja milyen fogamzásgátló kell neked

Nekem nem kell semmilyen, mert meddő vagyok a betegség miatt

2018. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1-2 éve derült ki egy ultrahangos vizsgálat során, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Szerencsére még csak szelént kell szednem rá, bár ideje lenne már visszamennem az endokrinológushoz.. Amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, akkor még nem tudtam, hogy nagymamám és anyukám után én is örököltem a pm alulműködést, ráadásul ilyen fiatalon. Két év alatt 3 fogamzásgátlót szedtem, de igazán egyik sem vált be, az utolsó volt a legeslegrosszabb, ami után úgy döntöttem, hogy egy ideig nem szeretnék semmit sem szedni. Két nőgyógyásznál jártam, de az az igazság, hogy egyik sem törődött azzal, hogy pm alulműködésem is van, csak felírtak egy gyógyszert találomra. Legutóbb inkább már az endokrinológus doktornőmtől kértem tanácsot, mivel ő tényleg figyelembe veszi a betegségemet is, így benne már jobban megbízok.
2018. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 28. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!