Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki régebb óta szed fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki régebb óta szed fogamzásgátlót tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hete irattam fel magamnak fogamzásgátlót, a nőgyógyász egyéb problémák miatt a Diane tablettát írta fel erre a célra.

Ma jött meg a menzeszem, így bevettem az első tablettát. Sosem szedtem ezelőtt hormonális fogamzásgátlót, mindig óvszerrel védekeztünk párommal.

Amit nem találtam, és segítségre szorulok:

Ha ma kezdtem el szedni mikortól nyújt védelmet?

Lehet-e néha (ritkán, max havi egy alkalom) alkoholt fogyasztani? Ez néhány fröccs vagy sör szokott lenni. Befoyásol-e ez valamit?

Pont június utolsó hetében megyünk nyaralni, és kiszámoltam, ha most 21 napig szedem, akkor telibekapja a menzeszem a nyaralásunkat. :( Mire számítsak?

Köszönöm szépen!

20L



2018. jún. 4. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Sok tabletta még nem nyújt 100%-os védelmet az első hónapban, ezért a nőgyógyászok kiegészítő védekezést szoktak javasolni, legalább az ovuláció környékén, 12-16. napon. (Én nem használtam óvszert, és nem lett belőle gond. Hatni hat, csak még nem maximális a védelem.)

2. Az alkohol fogyasztás nem befolyásolja, be is rúghatsz. Az antibiotikumokkal kell vigyázni. Meg igazából bármilyen gyógyszert kell szedned valami betegségre, mondd az orvosnak, hogy fogamzásgátlót szedsz. Ha hasmenésed van, vagy hánysz (akár alkoholtól), az is csökkenti a védelmet.

3. Másodpercre pontosan meg fog jönni a menstruációd, úgyhogy ez sajnos egy ilyen nyaralás lesz.

2018. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mikor kezdje el az első csomag Diane tabletta szedését?

- Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

- A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Diane szedését a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettával (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a \"Péntek\" feliratú tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Diane tablettát. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a Diane tabletta szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is fogamzásgátlást alkalmaznia."

Magyarul ha a menstruáció első napján kezded el, az első szemtől véd.


Lehet piát fogyasztani mellette. De arra nagyon figyelj, hogy ne hányd ki a tablettát.


Sajnos az első 3 hónapban nem ajánlott tologatni a vérzést, így ez a nyaralás most így sikerült.

2018. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja, annyival kiegészíteném, hogy nem menstruáció, hanem megvonásos vérzésed lesz. Nem kötekedés, csak szeretném, ha mindenkiben rögzülne, mert sokan azt remélik a tablettától, hogy beállítja a menstruációt, holott a természetes ciklus kapcsolja ki.
2018. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :)
2018. jún. 4. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"legalább az ovuláció környékén, 12-16. napon"


Tabletta szedése mellett nincs ovuláció. Ha valami miatt mégis van, akkor sem a normális ciklus szerint. Kihagyás szempontjából pont az első és az utolsó hét a veszélyes, ha az ember tablettát szed, nem pedig a közepe, mint normál ciklus szerint.


El tudod tolni a vérzésed, ha nem 21 napig , hanem tovább szeded. De előfordulhat pecsételő vagy áttöréses vérzés.

2018. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!