Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire káros a szervezetre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire káros a szervezetre a fogamzásgátlóval való menstruáció eltolás?

Figyelt kérdés
Tudom önmagában a fogamzásgátló használata is egészségtelen és káros az egészségre de még is ha eltollom a menstruációm vagy is a 21 nap tabletta után nincs 7 napos szünet csak a 2 levél után ez mennyire egészségtelen?
2018. máj. 28. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a menstruációdat tolod el, hanem a megvonásos vérzést, ami mesterséges.


Egyszer belefér, nem lesz tőle bajod, bizonyos szemek kihagyása esetén is ezt javasolja a tájékoztató. Viszont semmiképp se csinálj belőle rendszert!

2018. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalommal nem gond. De készülj fel rá, hogy a szervezeted köztes vérzéssel reagálhat erre a folyamatra. És ahogy az első válaszoló is írta, neked nem menstruációd van, hanem megvonásos vérzésed.
2018. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nincs egy éve, hogy szeddem egyszer történt meg, vizsga miatt és júniusba mikor megyünk nyaralni pont akkor fog megjönni és nem tudom mit csináljak rendszert semmiképpen nem szeretnék ebből csinálni
2018. máj. 28. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tolom el az augusztusi nyaralásig, hogy hogy minden levelet 2 szemmel meghosszabbítok (de utána természetesen megtartom a 7 napos szünetet). Magyarul 21 szem helyett 23-at szedek be 3 hónapig. Így a nyaralás utánra fog csúszni az akkori megvonásos vérzés.
2018. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Ezzel csak az a baj, hogy nem nyújt megbízható védelmet. Nem szabad több vagy kevesebb tablettát bevenni, mint amennyi elő van írva! Kizárólag a szünet rövidítésével/kihagyásával lehet manipulálni a vérzés időpontját, más módon nem! Úgyhogy remélem, kiegészítő védekezést alkalmaztok azért...

2018. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Tudom, viszont jelenleg nincs barátom, így nem aggódok a vedelem miatt. :)
2018. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Értelek, akkor nincs gond :) Csak azért akartam mindenképp hozzáfűzni, hogy ha később valaki olvassa a kommentedet, azért legyen tisztában azzal is, hogy a védelmet befolyásolja :)
2018. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha úgy tolom el hogy az egész hónapot végig szedem úgy a védelem is meg van?
2018. máj. 28. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont ugyanannyira káros, mint magának a fogamzásgátlónak a szedése. Az égvilágon semmivel nem jelent nagyobb kockázatot, maximum pecsételő vagy áttöréses vérzésed lesz tőle.


Egyébként a levél meghosszabbítása nem csökkenti a védelmet, csak a rövidítés. Igazából 3 havi ciklusokban is lehetne szedni a tablettát, ha valaki ritkább vérzést akarna, az USA-ban ez teljesen bevett dolog.


Szóval megteheted, hogy két levelet szedsz be egymás után, de én azért ezt az akciót nem a nyaralásra időzíteném, hanem előbbre. Ugyanis ha nálad éppen áttöréses vagy pecsételő vérzés jelentkezik emiatt, akkor megszívtad.

2018. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem fog mert június 22-27-ig nyaralunk és 25-én kéne megjönni de hát egyszer megtettem ugyan ezt és semmilyen vérzésem nem volt
2018. máj. 30. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!