Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 18 évesen felrakják nekem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen felrakják nekem a hurkot?

Figyelt kérdés
Anyu testvérének volt trombozisa, meg nagymamámnak is , anyu testvére 28 éves volt fogamzásgátlotol kapta, meguszta 2 heti bentfekvéssel, én is voltam vizsgálaton, levették a vért amiböl kiszürik, hogy hajlamos vagyok-e rá, de gyogyszert azért nem szeretnék szedni, mert lehet hizlal, vagy nem is jo az a szervezetnek, vagy ti mit javasoltok ?Az eredményt még nem tudom 3 hét, de jobb lenne hurok, vagy lehet rakják fel csak aki szült már ? Hogy van ez, meg mennyibe kerül vajon ?
2008. okt. 30. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom méhen belüli fogamzásgátló eszközöket csak olyanok kapnak, akik már szültek.
2008. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi, én is igy hallottam, de mi van ha nem jön össze a vérvétel, akkor mi lesz, mert felmenö ágon sok a trombozis veszély, bár ezt még csak kérdezem, mert eredmény 3 hét
2008. okt. 30. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Trombózist sok minden kiválthat, lehet hogy nem genetikai, hanem környezeti okai voltak nagyanyádék trombózisának, bár úgy hangzik mintha valóban veszélyeztetett lennél.


Nem kell szülj, hogy spirált használhass.


Felhívnám a figyelmed azonban a következőkre:


-A tablettától NEM lehet hízni. Ez egy ostoba közhiedelem, sok nő szereti erre fogni az elhízását, ne higgy nekik.

-A tablettának valóban van néhány csúnya kockázati tényezője, mint például a fokozott trombózis, stroke és szívroham veszély, ha bizonyos kockázati tényezők jelen vannak nálad, de sok jótékony hatása is van, mint például csökkenti a méhrák kialakulásának kockázatát.

-Míg a tabletta tökéletes használat mellett 0.3%-os hiba rátával rendelkezik, addig a spirál 6%-ossal, azaz, húszszoros különbség van.

-A spirál használata eszméletlenül körülményes. Tisztítani kell, azt sem akárhogy, hiszen ha a kezedről vagy valahonnan baktérium kerül rá, akkor nagy baj lehet, gyakori például a húgycsőgyulladás kialakulása. Spermiciddel kell kezelni. Szex előtt felhelyezni, után pár órával kiszedni, stb, stb.

-Általánosan elfogadott orvosi tény az is, hogy a tablettás fogamzás gátlás mindenképp kevésbé veszélyesebb, mint egy terhesség.

2008. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem. Azért kell hozzá szülni főleg, hogy már valami hasznosat adtál a társadalomnak. Tudom ez így hülyén hangzik, de valahogy szabályozni kell a születést, egyre kevesebb gyerek születik és egyre több öreget tartunk el, ezt hívják öregedő társadalombak.
2008. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezért mentem nögyogyászhoz, mert anyummal megbeszéltem jobb megelözni a bajt / én sem szeretnék még gyereket /, köszi a választ, bár spirál nem jutott az eszembe, nekem a hurok a lényeg felrakják szerintetek ? vagy mi lesz ha nem lesz jo a véreedményem ? hogyan védekezzem ? Amugy a spirűlrol sok jot nem hallottam , ti ??
2008. okt. 30. 22:54
 6/7 anonim válasza:
100%
szerintem akkor még mindig ott marad a gumi védekezés csak szólsz a partnerednek h még jobban figyeljen majd!
2008. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
A spirálról én eddig csak rosszat hallottam! Én úgy tudom csak azoknak helyezik fel, akik már szültek! Egy ismerősöm iszonyatosan görcsölt miatta és bevérzett úgyhogy 2 hét kórház lett a vége! Egy másik ismerősömnek pár hónapja rakták fel s most eléggé fáj a hasa, lehet elmozdult neki.
2008. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!