Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye hogy terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye hogy terhes lehetek fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Most szedtem be egy havi fogamzásgátlót.Mindent helyesen csináltam, ugyanakkor vettem be minden nap egyszer sem maradt ki.Most vagyok a 4 napos tabletta szünetben és a 3.tablettánál vagyok de még nem jött meg.Az orvosom azt mondta ha első napon kezdem védett vagyok és nem kell aggódni.A tájékoztatóban is ez áll.Mit tegyek most?Nagyon fiatal vagyok es anyukám nem hinné el hogy mindent helyesen csináltam.Simán is kimaradhat egy vérzés?
2018. ápr. 11. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen tabit szedsz, hány napos szünetet kell tartani? Mert a megvonásos vérzésnek a szünetben kell kezdődnie. Nekem peldaul a 7 napos szünetben az 5. napon kezdődik a vérzés. Szóval még van időd. Ha mindent betartottál, akkor nem vagy terhes. Mit ír a tájékoztató, kimaradhat a vérzés?
2018. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem 4 napos a szunet es elvileg ha masodikra nem jon meg akkor orvos.
2018. ápr. 11. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ír arról a tájékoztató, hogy mi a szitu, ha nem jön meg a megvonásos vérzés? Ha leírod a tabi nevét, megpróbálok segíteni, elolvasom én is a tájékoztatót.
2018. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem látom a tabid nevét. Nekem is 4 napos szünetem van. Most pl. az utolsó szünet napjára jött meg, de általában a harmadikra szokott. Az én tájékoztatóm azt írja, hogy ha két vérzés marad ki, akkor valószínűleg gáz van. De attól még, hogy nem jött meg a szünet 1-2. napján, még megjöhet a harmadikon, sőt a negyediken is, mint nálam.
2018. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Femilux a neve
2018. ápr. 11. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő, ha a placebo napokon nincs vérzés:

- Ha minden aktív, rózsaszín tablettát rendesen bevett, nem hányt, nem volt súlyos hasmenése, és nem szedett más gyógyszert, nagyon valószínűtlen, hogy terhes.

- Ha a várt vérzés kétszer egymás után nem jelentkezik, előfordulhat, hogy teherbe esett. Azonnal keresse fel kezelőorvosát. Csak akkor kezdje el a következő csomag szedését, ha megbizonyosodott arról, hogy nem terhes."


Forrás: [link]


Tehát egyszeri alkalommal nem gond. De amúgy is van még 2 napod. Vegyél egy tesztet, és ha nem jön meg, aznap csináld meg, mielőtt a következő levelet elkezded. Ha negatív, nyugodtan kezdd el szedni a második levelet.

2018. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta megjött, köszi szépen mindenkinek.
2018. ápr. 14. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!