Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 21 tabletta 20 nap alatt?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 tabletta 20 nap alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos saját hibámból eredően ebben a hónapban elrontottam a megszokott gyógyszerszedési folyamatot... 21 szemét vettem be 20 nap alatt. Hosszú lenne elmondani, miért, a lényeg, hogy figyelmetlenség miatt 24 órán belül két szemét vettem be, pedig csak egyet kellett volna. Ebből kifolyólag nem hétfőn, hanem vasárnap fogom beszedni az utolsó szemet. Olvastam, hogy ilyen esetben érdemes nem a 8.,hanem a 7.napon elkezdeni a következő levelet. A kérdésem az lenne, hogy ezentúl mindig a 7.napon kezdjem el szedni az új levelek első szemét? Kérdeznék orvostól is, de így az ünnepek alatt nehéz.. Köszönöm előre is!
2018. márc. 31. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Folytasd ugy, hogy folyamatos maradjon a napi 1db szedese.
2018. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha most előbb is kezded az új levelet, következő hónapban ha rendesen szedted már nem muszáj. Egy hónap alatt visszaáll a hormonháztartásod a megszokottra, és nyugodtan szedheted ahogy kell.
2018. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából több dolgot is tehetsz:

1. Vasárnap beveszed az utolsót, majd ahhoz képest a 8. napon elkezded szedni a következő levelet (tehát hétfőn). Így értelemszerűen ezentúl mindig vasárnap fejezed be és hétfőn kezded, a vérzésed pedig egy nappal hamarabb fog jelentkezni.

2. Felbontod a következő levelet és abból beveszel egy szemet, így marad a szokásos szedés, azaz hétfőn hagyod abba és kedden kezded el. Így a következő levélben viszont egyel kevesebb tabletta lesz, amit vagy mindig a következő levélből pótolsz, vagy simán elrakod a megkezdett levelet tartaléknak.

2018. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!