Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szoptatás alatt szedhető...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlóról (cerazettről) mit tudni?

Figyelt kérdés

El lehet tőle hízni? Van valami mellékhatása a babára?

Mikortól kezdhetem szedni, ha még a szoptatás miatt nincs menstruációm, és azt írja a mens. 1. napjától kell szedni.


2008. okt. 29. 09:20
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nem kell megvárni az első mensest el lehet kezdeni és folyamatosan kell szedni, nem kell 7 nap szünetet tartani."2 hét után kezd védettséget adni és minden nap ugyan abban az időben kell bevenni. Ha kimarad 1 véletlenűl akkor már nem biztos a hatás. Van akinél nem okoz semmilyen gondot a szedése.

Sokaknál mensest kimaradást okoz, pecsételővérzést, éhséget, szőrősödést, pattanások is lehetnek tőle.

Én elkezdtem, de inkább abbahagytam.

2008. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Még annyit, hogy elég borsos az ára 6500 ft a 3 levél.
2008. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én 7500ért vette.
2008. okt. 29. 10:12
 4/12 A kérdező kommentje:

nem kell valakinek 5000ért, bontatlan doboz?

én így nem merem szedni.

2008. okt. 29. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egy itt okoskodóra hallgass! Egyátalán nem biztos, hogy neked is ilyen tüneted lesznek tőle! Szerintem nyugodtan kezd el szedni és ha esetleg jelentkezik valamilyen mellékhatás, akkor abbahagyod! Ha a tájékoztató azt írja, hogy a mensi első napjától kell szedni, akkor úgy szedd!!
2008. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 2 dobozzal szedtem be belőle, és semmi mellékhatása nem volt. Szerintem is próbáld ki, csak arra figyelj, hogy ne maradjon ki egy szem sem.
2008. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Kezd el nyugodtan, mert nem mindenkinél van mellékhatása, a többségnek semmi baja tőle. Én a másik fajta fogamzásgátlókat sem bírtam. Nekem is van 2 originált levél, ha valakinek kell eladó, árban megegyezünk.
2008. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Az első válaszoló és az előző is én vagyok. Nem kell lehurrogni az embert és nem okoskodtam én csak leírtam, hogy nálam milyen mellékhatások voltak ugyan is ez volt a kérdés!!

DE ISMÉTLEM NEM MINDENKINEK OKOZ MELLÉKHATÁST A GYÓGYSZER. PRÓBÁLD KI.

2008. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
HOGYAN SZEDJE TE LEHURRUGÓ A MENSI ELSŐ NAPJÁTÓL, HA SZOPTAT ÉS NEM MENSTRUÁL. ENNEK AZ A LÉNYEGE, HOGY EL LEHET KEZDENI BÁRMIKOR. ANNAK KELL MEGVÁRNI A MENSIT AKI NEM SZOPTATÁS MIATT SZEDI. HA NEM SZEDTED SOSEM AKKOR INKÁBB NE SZÓLJ BELE.
2008. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az első csomag Cerazette megkezdése

Amennyiben az előző hónapban nem előzi meg hormonális fogamzásgátlás:

Várja meg a következő havivérzését. A filmtabletták szedése kezdődjék a természetes ciklusának az első napján (vagyis a menstruációs vérzés első napján). A 2.-5. napon történő kezdés megengedett, de az első ciklus alatt még barrier típusú (pl. óvszer) védekezés kiegészítő alkalmazása is javasolt a tablettaszedés első hét napján."


Hát nem tudom, de a pharmindex.hu-n fenn van a betegtájékoztatója és a fenti szöveget onnan másoltam ki!

2008. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!