Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló előtti vérvéte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló előtti vérvétel a trombózist is szűri?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, az orvos elküldött előtte vérvételre, minden oké volt, fel is írta. Viszont aggódom a trombózis miatt. A vérvételből ez kiderül, hogy van-e erre hajlamom, vagy más vizsgálat kell erre? Olvastam, hogy nyálmintából is meg tudják állapítani. Ezt csak magánrendelésen csinálják? Mert rákeresve, kórházban nem találtam.
2018. márc. 23. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen,ezért is csinálnak vérvételt. Nyilván ha lett volna valami baj,akkor nem írja fel a bogyót.
2018. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak valaki azt mondta, hogy az más, az egy genetikai vizsgálat, a vérvétel meg egy áltakános állapotot mutat a szervezetedről, májfunkcióról stb. Ja, nekem vizeletvizsgálat is volt.
2018. márc. 23. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt a beutalódon protrombin INR, akkor nézték
2018. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit vizsgáltak az esetedben vérből. Én leiden homozigota vagyok, nem szedhetek hormonális fogamzásgátlót. Ezt a vizsgálatot alapvetően nem végzik el(az eredmény legalább egy hónap), csak ha indokoltnak látják ( családban trombózis, visszér,...). Akkor nem éreztem indokoltnak az orvos döntését, viszont mióta kiderült nagyon hálás vagyok érte. Életet ment. A vizsgálatot TB alapon

elvégzik, amúgy meglehetősen drága lenne. Ha nyugtalanít ez, beszélj az orvosoddal.

2018. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Leiden mutációra végeznek egyszerű tesztet is, ami a funkciót mutatja: APC rezisztenciának hívják. Nézd meg, volt-e ilyen a leletedben, és ha igen tedd el jól. Fontos adat.
2018. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy mire adott az orvos beutalót?
2018. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!