Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Muszáj vérvétel a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj vérvétel a fogamzásgátló tablettához?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy májműködést néznek, igen.
2016. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Engem meg se vizsgáltak, csak felírtak egyet.
2016. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem se vizsgáltak meg és elmondhatom, hogy nagyon rosszul jártam vele.Amikor szedtem jó volt, bőröm szép lett stb.

Pár év után lett bajom és elég durvák.Konkrétan évek óta minden bajom van úgy bekeverte a szervezetem.

Szóval inkább vetess vért és örülj neki, hogy a te dokid nem akkora sintér mint némelyik.

2016. nov. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Á nem kell. Sőt dokihoz se Menj hanem kérd el a barátnőd gyógyszerét, hátha neki nem kell és neked is jó lesz.
2016. nov. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Azért vesznek vért, mert akinek a mája rosszul működik és ilyen gyógyszert szed, annak leállhat a mája. Ez alapvetően egy halálos kimenetelű dolog, persze vannak szerencsések, akik időben kórházba kerülnek vagy átültetésig kihúzzák. Kívülről ez nem látszik, lehet örökletesen gyengébb a májad vagy bizonyos betegségek tünete a rossz májműködés. A májból jövő anyagok viszont a vérből szépen kimutathatók! :)

A másik dolog a trombózishajlam. Akinek túl sűrű a vére, annak könnyen vérrögök alakulnak ki. Kiválnak ilyen darabok, összeállnak. Mivel folyik össze-vissza benned a vér, ezek a rögök elvándorolhatnak olyan részre, ahol eldugítják a vékony ereket. Megtapad valahol, majd ami folyik mellette, abból mindig nagyobb darab ragad oda, majd elzárja az utat.. Ha a fejben van az a stroke, ha a tüdőben az az embólia, ha máshol az a trombózis. Mindegyik fájdalmas halállal jár vagy ha szerencséd van "csak" levágják a lábad, mert pl. elhal, mert nem jut bele friss vér!

A gyógyszer 3-4szeresére növeli a hajlamot mindenkinél, ez nem vészes, csak egészségesen kell élni, az kompenzálja. Akinek viszont gyárilag valamilyen genetikai hajlama van rögösödni, annál pár szem is halálos lehet. 30-40szeresére emeli a gyakoriságát! Leiden mutáció a leggyakrabban örökölt trombózishajlam, de más féle is van.

Antithrombin III (ez egy hormon, ami a vér folyékonyságát állítja szintbe) szintet, vérsüllyedést, véralvadási időt és ezt a mutációs genetikai vértesztet is szoktak nézni.

Erre kell nekik a 3 ampulla véred, szerintem ennyit megér! :)


Amelyik orvos nem csináltat vérvételt, az egy felelőtlen paraszt! Nem is érdekli, hogy meghalhatsz miatta! Nem szabad hagyni, hogy elsumákolja, nem ő hal meg! Ha volt a családban trombózis, akkor ingyenes, ha nem akkor 5eFt a Leiden genetikai teszt, van komplexebb ahol több genetikai bajt néznek 15eFt-ért.

2016. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!