Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 tabit így bevenni lehet?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 tabit így bevenni lehet? Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már lassan 1 éve szedek Iamna fogamzásgátlót. Eddig gond nélkül ment, viszont most elfogyott már 1 doboz, így felirattam, viszont nem tudtam kiváltani sehogyse, és csak holnap reggel tudom elkezdeni. Viszont a tegnapi meg a mai kimaradt. Azt semmiképp se szeretném, hogy csússzon 2 napot az egész. Holnap akkor vegyem be a 3at úgy, hogy egyiket reggel másikat délben a harmadikat meg ahogy szoktam alapból? Nekem ez lenne a legmegfelelőbb megoldás. Lehetséges ez?
2018. febr. 27. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Továbbá sincsenek gyogyszereszek sem nogyogyaszok ezem a feluleten:) erdeklodj a kezelo orvosodnal vagy ha minden aron erdekel akkor olvasd el a gyogyszerhez mellékelt papirt.. Azon rajta van hogy egy nap mennyi a max stb stb..
2018. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

????????

Dehogy vegyél be 3 db-ot, ez hormon bmeg...szeded a gyógyszert és fogalmad sincs róla, hogy hogy működik, meg mi az.

3 db egymás után kapkodásától tudod hogy megnő a kockázata a trombózisnak?

ez nem cukorka....

Készülj arra, hogy terhes lehetsz, innentől 1 hónapig kiegészítő védekezés és úgy szedd a gyógyszert, ahogy kéne...

2018. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se vegyél be 3-at egyszerre,de bármi is a megoldás,óvszert mindenképpen használjatok kb.2 hétig.

Volt szex a 7 napos szünetben?

2018. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

1. Gondolom a szünetben ennek ellenére nem védekeztetek, és bizony ha a levél elejéről 3 szem is kimaradt, akkor simán teherbe eshettél.

2. Innentől kezdve, ha el is kezded a szedést, minimum egy hétig tutira nem fog védeni a tabletta.

3. Az, hogy 3 szemet veszel be egyszerre, mire is megoldás? Attól az első 2 nap ugyanúgy kimaradt.


Ilyen hosszú kihagyásnál azt kellene tenned, hogy:

1. Innentől kezdve csak és kizárólag óvszerrel lesztek együtt.

2. Ezt a hónapot hagyod a francba és megvárod a rendes menstruációdat, és akkor elkezdesz egy teljes levél gyógyszert.

3. Ha nem jön meg a vérzésed, akkor veszel egy tesztet, mivel benne van a pakliban az is.


A másik lehetőség, ha nem akarsz egy hónapot sem kihagyni, de azt sem akarod, hogy a szedési rend 2 nappal tolódjon:

1. Most elkezded szedni a tablettát (nem kell 3-at bevenni, csak egyet!), és minimum 1 hétig óvszert használtok.

2. Az utolsó védekezés nélküli együttléttől számított 14. napon csinálsz egy terhességi tesztet. Ha pozitív, értelemszerűen abbahagyod a tablettaszedést.

3. Végigszeded a teljes levelet (így nyilván -ha nem vagy terhes- később fog megjönni, mint szokott), de nem várod meg a 7 nap szünetet, hanem annál kevesebbet tartasz és így azon a napon tudod elkezdeni a következő levelet, amikor amúgy is szoktad.

(Tehát ha eddig mindig vasárnap hagytad abba a szedést, akkor most ugye kedden fogod abbahagyni, mert 2 nappal tovább szeded a csúszás miatt, viszont ugyanúgy hétfőn kezded el, tehát nem 7, csak 5 nap szünetet tartasz).


És ami nagyon fontos: BÁRMELYIK VERZIÓT VÁLASZTOD, ha a szünetben voltatok együtt, akkor holnap elmész esemény utáni tablettáért és olyan gyorsan beveszed, ahogy csak tudod. Ha még a szünet elején, a vérzés előtt voltatok együtt, akkor az EllaOne-t javaslom, ami 12 órás, de még azzal sem biztos, hogy megúszod, hiszen ha a szünet elején voltatok együtt, már letelt a 120 óra is....)

2018. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12 órás=120 órás (véletlen lemaradt egy nulla)
2018. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy eseményutánit bevenni úgy, hogy alapból fogamzásgátlót szedsz, nem a legjobb ötlet.
2018. febr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg - amennyiben volt aktus és az első két gondolata egy pozitív terhességi teszt esetén az öngyilkosság és az abortusz lenne - akkor igen is indokolt.

A gyakoris közhiedelemmel ellentétben esemény utáni tabletta bevehető fogamzásgátló szedése esetén is. És mielőtt valaki kitalálná, hogy "majd trombózist kap a sok hormontól" elárulom, hogy a fogamzásgátlók trombózisfokozó hatásáért a benne lévő ösztrogén, nem pedig a gesztagén felelős. Az esemény utáni tablettában pedig csak gesztagén van.

Mellékhatásként előfordulhat hányinger, áttöréses vagy pecsételő vérzés, de ezek közül bármi jobb egy nem kívánt terhességnél.

2018. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Viszont annyiban módosítanám a válaszom, hogy az egész ciklusban javasolt lenne az óvszer használata, nem csak egy hétig.
2018. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 A progeszteron származékoknál kisebb a trombózis kockázat,nem pedig kizárt.
2018. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Nem voltunk együtt sem a szünetben, sem a szünet elején. Azt csináltam, hogy kiváltottam, és elkezdtem szedni. Így tolódni fog bizony anniy napot, amennyivel később kezdtem el szedni. De az orvosom ezt ajánlotta nekem. A bunkó kommentelő meg inkább ne írt volna.
2018. márc. 20. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!