Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzasgatlo vagy gumi?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzasgatlo vagy gumi?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, parom 20. Egy eve vagyunk egyutt, eddig mindig ovszerrel vedekeztunk am regota gondolkozom a fogamzasgatlon tobb okbol is. Elsokent Anyukam szerint ez a legbiztosabb :D (gumival sosem volt problema) masreszt tudomasom szerint a mellek nohetnek tole illetve hizas is sikerulhet (regota szeretnek hizni), kevesbe faj a mensi (mindig durvan gorcsolok) es szerintem a Parom szamara is elvezetesebb lenne az egyuttlet ha nem kene gumit hasznalni. Az egyetlen 'gond' hogy nem lakunk egyutt ezaltal nem szeretkezunk orulten sokat es nem tudom igy megerne-e hormonokkal tomni magam mar ennyi idosen. Olyanokat olvastam itt hogy csak akkor erdemes ha valakik legalabb heti 4szer egyutt vannak. Meg hogy fog.gatlot 7-8 evig lehet csak szedni. Es utana? Velemenyeteket kerlek irjatok, koszonom elore is
2018. febr. 8. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy, maradjatok a guminál, főleg, ha ritkán vagytok együtt.

A gumi ugyanolyan biztonságos mint a tabletta, sőt itt meg látod is, ha "porszem került a gépezetbe", és tudod korrigálni eseményutánival.

Lehet, hogy nő tőled a melled (de lehet, hogy nem, mindenkire másként hat), de ha abbahagyod, mi lesz? "Leereszt".. Gondoltál már erre?

A menstruáció nem fog fájni,mert nem lesz, csak megvonásos vérzésed lesz helyette.

2018. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tabletta leállítja a peteérést. Gondolj bele, hogy mondjuk mostantól 25-30 éves korodig nem lesz peteérésed.

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy évekig tartó hormonkúra után visszaáll a ciklusa és lehet kisbabája.

Szerintem ha mindketten bírjátok még, akkor maradjatok a guminál. Később is ráérsz elkezdeni, főleg ha a párod még nem erőlteti.

2018. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt barátnőm, aki 20 évesen elkezdte szedni a bogyót, pedig egy évet se voltunk együtt. Ez rajtad áll. A tablettát bármikor abba is lehet hagyni ha kell.

Bár, mivel kb 7000 forint 3 havi adag, így lehet, nem éri meg.

2018. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónak van egy rakás előnye, emellett meg lehet egy rakás mellékhatása is. Nektek kellene mérlegelni, hogy a várható előnyök meghaladják-e a kockázatokat vagy sem.

Tény, hogy kényelmesebb módszer, ha rendesen szeded, akkor teljesen megbízható is. A melled nem fog tőle törvényszerűen nőni, ha esetleg meg is duzzad, az sem biztos, hogy tartós lesz a változás. A görcsökön általában tényleg enyhít.

Az pedig nem igaz, hogy 7-8 évig lehet csak szedni.

2018. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!