Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlo talbletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manó1235 kérdése:

Fogamzásgátlo talbletta szedése elöször?

Figyelt kérdés
Az estelle nevu fogamzásgátlót irta fel az orvosom, nem szedtem elötte még sosem. Az a kérdésem, hogy ugye napok szerint megvannak adva a szemek, és ha pl szerdán jön meg a menszeszem és akkor kezdem el szedni a szerdai napi tablettával,akkor elszedem a levelet de az elötte levö hétfö kedd megmarad? Meg ugye egy hét szunetet kell tartani a levél szedése után, tehát ha pl vasárnap fogy el akkor kimarad egy hét és az azutáni hétfön veszem be az uj levélből?24|L
2018. jan. 23. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Elolvastad te a tájékoztatót...?!


Ha szerdán megjön a menstruációd, a szerdai jelöléssel kezded el, és beszeded körben az egész levelet, ami 21 szem (tehát kedden veszed be az utolsó szemet, ami logikusan keddi jelölésű). Ezután tartasz 7 nap szünetet, tehát a 8. napon kezded el szedni a következő levelet, ami szintén szerdai nap lesz, mint az előző levélnél.

2018. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen elolvastam, mindent leirt csak azt nem amit itt kérdeztem meg. Bezavaro mert nem irja le konkrétan. De akkor oké értem, elszedem az adott naptol kezdve majd vissza kanyarodok az elején kimaradt szemekhez.
2018. jan. 23. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, tehát mindig körbe kell szedned az adott levelet.
2018. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok én kötözködni, de az is (tök érthetően) le van írva, amit kérdeztél.


"Az Estelle csomag 21 tablettát tartalmaz. A csomagoláson minden tabletta mellett feltüntettük bevételének esedékes napját. A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy tablettát kell bevennie, amíg kiürül a csomag.

Ezt követően 7 napon keresztül ne szedjen Estelle-t. A gyógyszerszünet rendszerint 2. vagy 3. napján menstruációs (megvonásos) vérzés jelentkezik.

Az utolsó tabletta bevétele utáni 8. napon kezdje újra az Estelle szedését, ne törődjön vele, ha vérzése ekkorra még nem szűnt meg. Ily módon a hétnek mindig ugyanazon a napján kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzés is a hónapnak mindig ugyanazon napjain jelentkezik."


Forrás: Házipatika

2018. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem jol értelmeztem akkor elsőnek, mostmár minden tiszta ,köszönöm a segitségeket ! :)
2018. jan. 23. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!