Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Milyen hátrányai vannak a fogamzásgátlásnak? Miért nem akarják a lányok általában szedni? És egy kapcsolatba meddig ki szokta ezt fizetni? Mennyibe kerül és meddig elég egy levél?
Ez tegnap volt kérdés:
http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..
De ha símán beírod, h fogamzásgátló, vagy fogamzásgátlás, esetleg csak annyit, h fogamzásgát, mindent kidob...
Hátrányairól én nem tudok, 4 éve szedem. Szerintem a mai lányok annyi butaságot és téves információt hallanak (legtöbbször okoskodó barátnőiktől) a tablettáról, hogy nem merik elkezdeni szedni! Volt ezen az oldalon, aki azt írta, hogy mellrákot és méhnyakrákot okoz! Szó sincs ilyenről, nincs bebizonyítva! Mindössze annyi, hogy a tablettát szedő nőknél gyakoribb az előfordulása, de ez is csak azért lehetséges, mert a tabletta miatt gyakrabban kell felkeresni a dokit ellenőrzések miatt (vérvétel, szűrések). Sajnos a legtöbb nő úgy van vele, ha nincs bajom, nem kell orvoshoz mennem! Mivel aki tabit szed gyakrabban látja a nőgyógyászát, tehát ha netán rákos hamarabb kiderül és tudják kezelni!
Amikor elkezdtem szedni, még suliba jártam és felesbe fizettük. Szerintem mindkét félnek érdeke, tehát így igazságos! Az enyém 2 fázisú (a 22 tablettának nem ugyanaz a hatóanyaga) és alacsony hormontartalmú, most váltottam ki nemrég, 7200 Ft-ba került a 3 havi adag. Persze vannak ennél olcsóbbak is, de azoknak magas a hormontartalmuk!
Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!
Utolsó előtti válaszolónak...Nagy butaságot irtál azzal, hogy ami olcsóbb az magasabb hormontartalmú....
Én lindynette-t szedek, ami alacsony hormontartalmú és 3 havi adagja 5400 ft.
Lányok azért utána kéne nézni a szakirodalomben!
Trombózisveszély: Az elmúlt 40 év tapasztalatai alapján a kiderült, hogy a hormontartalmú fogamzásgátlót szedők között a trombózisveszély (azaz az ereken belüli vérrög képződés) Szív- és érrendszeri megbetegedésekben szenvedők esetén a hormontartalmú fogamzásgátlók szedése csak folyamatos orvosi kontroll mellett ajánlott.
2. Zsíranyagcsere zavarok: Alapvetően a fogamzásgátló tabletták progeszteron komponensének felelős a zsíranyagcserére gyakorolt kedvezőtlen hatásért.
3. Szénhidrát-anyagcsere: A kombinált tabletták vércukorszint emelő, kedvezőtlen hatása a progeszteron tartalommal hozható összefüggésbe.
Én olyan beteg voltam töle,hogy a hetek múlásával majdnem elvesztettem a melómat.
Természetesen nem csak egyet pobáltam.
Szedje aki akarja, de a fönti dolgokat iskolában tanultam, orvostól.
üdv;
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!