Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha mar 3 eve szedem a fogamzas...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mar 3 eve szedem a fogamzasgatlot, de most kicsit osszekeverve szedtem be veletlenul par szemet, aztan egyutt voltam a parommal, kell esemeny utani tabletta? Csokkent a hatasa?

Figyelt kérdés
A multhavi levelbol egyet a kozeperol elfeljettem bevenni, de rogton potoltam is a masokkal, utana egyet veletlenul a vegebol vettem be. Igy, masnap ahonnan eredetileg kellett volna bevennem onnan folytattam es igy tovabb. Mar megvolt a 7nap szunet is most elkezdtem az uj levelet. Mar ismet rendesen. Igy megmaradt a fogamzasgatlo hatas hogy kicsit osszekevertem a szemeket?

2017. nov. 24. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem a 2 féle színű tablettát keverted össze,akkor nem lesz baj,védve vagy.

Ez melyik gyógyszer?

2017. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Triodenát szedem. Két kulonbozo szinut kevertem ossze valoszinuleg, mert a kozepe helyett a vegerol vettem be egyet.
2017. nov. 24. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy hány éve szeded. Elég, ha egyetlen szem is kimarad, vagy összekevered az esetedben azt, amit nem szabad és máris lehetsz terhes.

És fogamzásgátló tabletta szedése mellett nem írnak fel esemény utáni tablettát, mert hormonra óriási hormonadagra nem fejelnek rá. Illetve az esemény utáni tabletta is csak korlátozott ideig hatásos a terhesség ellen. Ha már több, mint 3 nap eltelt az összekeverés után követő egyéb más védekezés nélküli együttlét óta, akkor amúgy is hatástalan lenne.

Sajnos lehetsz terhes. Nem ártana tesztet csinálnod.

2017. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

1 szem kihagyás,vagy csere nem okoz terhességet..


A fogamzásgátló használata mellett nincs peteérés. -elméletben- és a menstruáció is ál-menstruáció.



Más kérdés,hogy a mai világban csak általánosan kikérdez a doki, vagy még annyi sem, és felír egy f.gátló tabit..


Én terhes lettem 8.hónap után, mert mint kiderült az én szervezetemnek kevés volt az a gyógyszer és volt peteérésem.

Nyilván ez 1 az 1000-ből.


Szóval nemkell aggódni rögtön, de ha rendszeresen marad ki, akkor mindjárt meglehet a "baj". :)

2017. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kicsit aggodom, elter a ket valasz :/ Voltam nogyogyasznal, elmondtam neki hogy felcsereltem ket szemet es azt mondta nem lesz baj, nincs szukseg az esemeny utanira. Remelem figyelt ram rendesen es nem csak ravagta :\
2017. nov. 24. 18:17
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Hihetsz a válaszomnak. Egyetlen szem kimaradása is okozhat terhességet. Nem feltétlenül, de ha szerencsétlen vagy, akkor igen.

És a másik válaszoló válasza sajnos azért is nem pontos, mivel a fog. gátló nem csak a peteérést hivatott meggátolni. Attól, hogy valakinek van fog. gátló szedése mellett peteérése (mert előfordulhat), attól még nem lesz terhes. Ugyanis ha van valakinek van peteérése, ahhoz még a spermiumoknak célba kell tudni jutni (ezt is hivatott meggátolni a fog. gátló oly módon, hogy egy olyan közeget alakít ki a hüvelyben, ami ezt megakadályozza), illetve ha meg is történt netán a megtermékenyítés, akkor a fog. gátló teljesen elvékonyítja a méhnyálkahártyát, nem is engedi megvastagodni, tehát nem tud hová beágyazódni a megtermékenyített petesejt. Ezek egybefüggő hatása miatt véd a fog. gátló a terhesség ellen.

Szóval a másik válaszolónál valami gigszer csúszott a gépezet működésébe és semmilyen hatást valószínűleg nem fejtett ki a fog. gátló, azért lett terhes. És sosem lehet tudni, hogy mire nem figyelt még a szedése alatt.

Viszont a fog. gátló egész hónapban fejti ki ezen hatásokat, ezért gáz, ha egy szem is kimarad. Ugyanis a mai fog. gátlóknak annyira minimális hormontartalmuk van, hogy egyetlen nap alatt is képesek kiürülni a szervezetből, vagyis máris lehet az illető terhes, mert beindulnak azok a folyamatok, amiket hivatott meggátolni a fog. gátló.

Én a helyedben csinálnék tesztet és ezután még inkább sokkal fokozottabban odafigyelnék a szedésre, vagy inkább óvszerrel védekeznék!

2017. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!