Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yadine fogamzásgátlónál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yadine fogamzásgátlónál szedhetem másképp a szemeket?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban csütörtöki napon hányás miatt egy következő levélből kellett újra bevennem a csütörtöki szem gyógyszeremet. Azóta ugye ott a levél gyógyszer amiből 1 csütörtök hiányzik. Ez holnap utánra esne. Bevehetem a péntekit és folytathatom így az utolsó szemig? Tudom, így előbb fogy el a gyógyszerem 1 nappal. Kombinált fogamzásgátló de vajon mindegyik szem ugyan azt a mennyiségű hormont tartalmazza?
2017. nov. 21. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Azonos színűek?

Akkor igen.

A különböző hormontartalmat különböző színekkel szokás jelölni.


Amúgy: betegtájékoztató? Orvos?

2017. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azonos színűek a szemek. Betegtájékoztatóban nincs benne, orvoshoz jelen pillanatban (csütörtökig sem) nem tudnék menni.
2017. nov. 21. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A betegtájékoztatóban egészen biztosan benne van.


" A készítmény hatóanyagai 3 mg drospirenon és 0,030 mg etinilösztradiol filmtablettánként."


Értelemszerűen ha filmtablettánként ennyi, akkor mindegyikben ugyanaz van.

Ha más hatóanyag tartalom lenne bennük, akkor azt egyrészt színekkel jelölnék, másrészt pedig a "Mit tartalmaz" résznél részletesen leírnák, hogy melyik színűben mennyi hatóanyag van.

2017. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm!
2017. nov. 21. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ilyenkor nem ajánlott a napokat variálni.

Mindig az aznapit szedd, ami pedig esetleg kimarad, azt tedd el tartalékba.

Ez azért van, hogy később se keverd össze a napokat.

2017. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!