Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapele tabletta bevétele...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapele tabletta bevétele után lehetek terhes? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A barátommal csak elöjátékot szerettünk volna de másképp alakult, Hirtelen kivette de már akkor jött is a sperma, szerinte nem került a hüvelyembe sperma de azért a biztonság kedvéért 1 órán belül vettem be egy Escapele tablettát. Ugye kevés esély van rá hogy terhes legyek?

2017. nov. 16. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:
A menszeszem 12 ediken múlt el és ma 16-án történt ez. Ha számít valamit
2017. nov. 16. 21:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Bevetted időben, szóval szinte biztos hogy nem lesz semmi baj, nyugi.:) Kiszakadt óvszer miatt nekem is kellett már és nem lettem terhes. Pedig nálam kb. 36 óra telt el, mert akkor tudtam orvoshoz menni + kiváltani.

Azért tanulj az esetből, mert hatalmas adag hormon. Nem lehet többször bevenni egy évben.

2017. nov. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Már több mint 2 éve együtt vagyunk mindig vigyázunk sose volt baj most nem tudom miért alakult így. De nagyon meg ijedtem, mostmár még jobban oda figyelünk majd. Aggaszt az erős tabletta mert egy trauma történt a családomban februárban akkor össze zavarodott a menstruaciom össze vissza jött meg. Most úgy 2-3 hónapja ált helyre és ez nem hiányzott a szervezetemnek de mostmár mindegy.
2017. nov. 16. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos ez van. A nemkívánt terhességnél mégiscsak jobb...:) Én is féltem, hogy rosszul leszek tőle, megzavarja a testem de szerencsére nem, minden oké volt, a következő mensim kicsit késett, és más lefolyású volt, de rendbejött utána. Bár én akkor szépen elmentem dokihoz, és az esetből tanulva elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Amúgy átérzem, én is megijedtem nagyon anno, de szerencsére feleslegesen... :D 18/L
2017. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
En a fogamzásgátló tablettáktól is félek a mellékhatások miatt es mert magamat ismerve elfelejtenem be venni :)) és meg az hogy mi van ha valami miatt nem hát és meg észre sem veszem ha baj van . Emiatt használunk óvszert ☺ És neked nem volt mellékhatása? Vagy ez csak régen volt már kevés hormont tartalmaznak
2017. nov. 16. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, szerencsére se az eseményutáninak, se a sima fogamzásgátlónak nem volt mellékhatása.:)

Eleve én Symiciát kaptam, amiben elég kevés a hormontartalom, így nem akkora teher a szervezetnek. A fiatalok meg már szerintem egyre többen ilyesmit kapnak. Illetve annyi, hogy a melleim picit megduzzadtak, és első hónapban vérezgettem, de az normális. Mire a 2. levelet kezdtem, elmúlt. És tökéletesen működik, a mensim nem erős, nem fáj a pocakom, időben megjön. Maga a paradicsom...:D

Ne félj attól, hogy elfelejted bevenni. Állíts a telefonodon emlékeztetőt, de hozzá fogsz szokni. Tedd olyan helyre, ahol szem előtt van. Nekem pl a polcomon a pénztárcám, fésüm, stb mellett van, így este mikor odanyúlok, mindig eszembejut. Még sosem felejtettem el bevenni, max késtem vele.

Amúgy az óvszerrel vigyázzatok. Nem lebeszélés vagy valami, de nekünk a márkás is kiszakadt már többször, pedig jól csináltunk mindent... És a végére már nem voltam nyugodt szex közben, nehogy megint eseményutáni legyen belőle... De mostmár jó minden.:)

2017. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaid igazán sokat segítettél, nekem is fel kéne keresnem egy orvost. 20 éves vagyok már 3 éve élek szexuális életét de meg sosem voltam nőgyógyásznál.. tudom hogy gáz 😑
2017. nov. 16. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!