Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A yasminelle vagy a lyndinette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A yasminelle vagy a lyndinette tartalmaz kevesebb hormont? Melyik az "erősebb"? Az én dokim javasolta 3 hónap után, h váltsak lyndinettről yasminellre, de azt hallottam, abban több a hormon. Igaz ez? Veszélyesebb?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Yasminelle-t szedek. Ebben 0,02 mg ösztrogén van és 3mg drospirenon (ez a sárgatest hormonhoz hasonló hormon, tehát hasonló a progeszteronhoz, de nem okoz víz visszatartást)

A Lyndinette: 0.075 mg gesztagén (ez is hasonlít a progezsteronhoz, tehát sárgateset hormon) és 0.020 mg ösztrogén.

Tehát a Yasminelle-nek kevesebb az ösztrogén tartalma, viszont a sárgatest hormon tartalma nagyobb.

Nekem abszolút bevált, nem voltak mellékhatások. Nem is híztam. Pont azért kaptam ezt, mert nagyon korszerű, alacsony hormontartalmú gyógyszer. Én úgy tudom, hogy a magasabb ösztogén szint a veszélyesebb, mert víz visszatartást (azaz súlyproblémákat) és egyéb erősebb mellékhatásokat okozhat.

De miért kellene váltanod? Van valami bajod a mostanival? Szerintem ha bevált, akkor felesleges lenne váltani, mert nem biztos, hogy a te testednek a Yasminelle megfelelne....ez mindenkinél más.

2008. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
a lyndinette volt az első fogamzásgátló, amit elkezdtem, de még a 3. hónapban is fájóan feszül a mellem tőle, és nagyon erősen sötétek lettek az ereim, és azokat is a kezemben sokszor éreztem úgy mintha feszítenének. úgy döntöttem kipróbálom ezt a másikat, remélem nem lesz belőle baj
2008. okt. 22. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!