Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy történik egy fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy történik egy fogamzásgátló tabletta felírása?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de mindenképp szeretnék gyógyszert szedni a biztonság kedvéért,és a barátom is így találja jónak.Elöször vizsgálatra kell menni, vagy nem kell vizsgálat, vagy elég egy vérvétel.Anyu kell oda amiért még kiskorú vagyok.Légyszi írjátok le.Előre is köszönöm!:)
2008. okt. 21. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

1. Anyukád nem kell feltétlenül, attól, hogy kiskorú vagy felirják általában.

2. TAJ kártya legyen nálad

3. Nőgyógyászhoz mész, és mondod mit akarsz. Ő majd megviszgál, esetleg megkérdez 1-2 dolgot ( mióta, milyen gyakran élsz nemi életet, utolsó menzesz mikor volt, van e örökletes betegség a családban)

4. Vérvétel, esetenként hüvelyi UH is

5. Ezek után, visszamész a nőgyógyászhoz az eredményekkel, és ha minden érték stimmel akkor felirja.

2008. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

ez nalam vervetel nelkul is ment.

Megkerdez egy csomo mindent, majd megvizsgalja a huvelyed, vesz le kenetet, de altalaban a gyogyszert meg eredmenytol fuggetlenul is felirja a vizsgalat utan (ja es nem faj)...legalabbis felenk a Del-Alfoldon ez igy megy

2008. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj de én gy félek.:$Nem voltam még nögyógyásznál, és gusztustalannak találom.Ráadásul felénk az összes vén fasz(férfi).:DÉs ott lent les.Rosszul vagyok ha már belegondolok is.Muszály az a hülye vizsgálat,vérvétel nem elég?:S
2008. okt. 21. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
muszáj. Ha elkezded a nemi életet, akkor számits arra, hogy nőgyógyászhoz is kell járnod. El hiszem, hogy zavarban vagy, de ami kell az kell, a saját jól felfogott érdekedben. Ha most nem kezdenéd el emiatt szedni a gyógyszert akkor is kéne nőgyógyászhoz menni rutinvizsgálatokra, rákszűrésre!
2008. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ne izgulj! Nem minden doki perverz...:)

És nem hangzik túl jól, de ha elég felnőtt vagy a szexhez, akkor elég felnőtt vagy a nőgyógyászati vizsgálathoz is. Mindenképpen kell csinálnia vérvételt(májfunkció, trombózis vizsgálat), hüvelyi uh(meg kell néznie a petefészkek és a méhed méretét), rákszűrést (ha már élsz nemi életet évente kötelező, mert a méhnyakráknak sokáig nincsenek tünetei, de így szinte 100%biztonsággal ki lehet szűrni).

Ne parázz a vizsgálattól, menj szoknyában,vagy tunikában, akkor nem érzed magad olyan kellemetlenül. Ja, és mindenképpen mondd meg, hogy most vagy először nőgyógyásznál. Ha teheted menj inkább magándokihoz, igaz fizetni kell, de szerintem első alkalommal jobb időpontra menni egy diszkrét magánrendelőbe, mint szorongani az SZTK-s váróban, millió emberrel(sokszor cigányokkal is)...:S

Ha debreceni vagy tudok egy jó dokit: Zatik Jánosnak hívják, nagyon jó fej, én nála voltam életemben először, és hihetetlenül korrekt, empatikus, nagyon jó szakember!!! Csak ajánlani tudom! [link]

2008. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Én csak bementem és mondtam mit akarok,minden vizsgálat nélkül felírta! Se vérvétel, se vizsgálat! Persze nem biztos, hogy neked is szerencséd lesz!
2008. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó előtti válaszoló vagyok:

Utolsó válaszoló: Akkor Te egy eléggé dilettáns orvosnál voltál! Akár komoly szövődményei is lehetnek az ilyen felelőtlen tabi felírásnak! Az egyik ismerősömnek azért lett mélyvénás trombózisa, mert a doki úgy írta fel a tabit, hogy nem végzett trombózis vizsgálatot!

Szóval, nem azért volt szerencséd, mert nem vizsgált meg, hanem azért, hogy eddig nem lett komolyabb bajod!

2008. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
A legtöbb orvos elküld vérvételre és ennyivel el van intézve a dolog!
2008. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
84%

Sziasztok!

Engem nem küldött vérvételre! csak ő megvizsgált,csinált egy rákszűrést és megnézte a méreteket ennyi!!

Utána fel is írta a Lindynette20-at,most kezdem el majd szedni.

Szal szentem nem kell parálni csak indokolt esetben küld el ha:

-tudsz valami betegségedről

-dohányzol

-esetleg ha családban volt trombózis gyanús


Én ezt tudom mondani,és azt,hogy az orvos azt teszi ami a legjobb nektek.

Puszi:)

2009. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
őszintén sajnálom azokat akik úgy szednek fgt hogy nem csináltak normális vizsgálatot előtte.. akkor vagy szerencss ha minden vizsgálat ok és úgy szedheted.. ha esetleg nem lenne minden rendben és kiderül a vizsglatoknál és ezért nem szedheted még mindig szerencsésebb vagy mintha nem vizsgáltak volna és úgy felírják...
2011. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!