Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Belara-t szedek, és egyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belara-t szedek, és egyik este elgurult a gyógyszerem, és több napig kerestem, de sehol sem találtam. Aznapra bevettem egy másik szemet és folytattam ugyanúgy a szedést, így végül is a 21. szemet nem tudtam bevenni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Előbb fog ilyenkor megjönni? A következő levél szedését ugyanakkor kezdjem, mint eddig? A következő levélnél nem kell megvárni a 7 szemet, hanem már az elsőtől is véd, ugye?
2010. máj. 28. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd ugyanúgy, mint eddig. Viszont a biztonság kedvéért használjatok mellette gumit. A betegtájékoztató szerint 1 hétig, viszont én a következő haviig javasolnám (jobb félni, mint megijedni alapon).
2010. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2010. máj. 28. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Másik levélről kellett volna pótoldnod a 21. szemet. Utsó szemet lehagyni nagyon rizikós, mert ilyenkor a védettség a 7 napos szünetben erősencsökken. A betegtájékoztatód az utolsó héten kihagyott szem esetén írja mi a teendő, mert a te esetedben most erről beszélünk.


"Ha a kihagyott idő több mint 12 óra, akkor a Belara fogamzásgátló hatása már nem biztos. Ebben az esetben vegye be azonnal az elfelejtett tablettát, amikor eszébe jut, és folytassa a Belara szedését a szokásos módon. Így akár az is előfordulhat, hogy egy nap alatt két tablettát kell bevennie. Ilyen esetben a következő hét napon át kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást (pl. gumi óvszert) kell alkalmaznia. Ha ezen hét napos időszak alatt elfogyna az éppen használt cikluscsomag, akkor azonnal kezdje el szedni a tablettát a következő Belara cikluscsomagból, azaz nem szabad szünetet tartania a két csomag között (hétnapos szabály). Valószínűleg nem lesz normális megvonásos vérzése, amíg a következő csomag tabletta el nem fogyott. De az új csomag szedése közben fokozódhat az áttöréses vérzés vagy a pecsételő vérzés. Ha az új cikluscsomag beszedése után sem jön meg a vérzése, akkor terhességi tesztet kell végeznie."


Tehát szünet nélkül el kellene kezdened a köv levelet.

2010. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam, csak egyrészt most fogyott el a 3. havi adag és még nem mentem el felíratni a következőt.:) Másrészt ha most szünet nélkül elkezdem szedni, akkor tutira meg fog ugyanúgy jönni, sőt még utána is ilyen pecsételősen, akkor meg semmi értemlme, hogy olyankor szedem, csak fölösleges pénzkidobás, és még a szerezetemet is bezavarja, miközben nagy nehezen ráállt erre a ciklusra.

Hmm, mindegy marad a gumi egy ideig. :S Miért csinálják olyan picire a bogyókat h kiguruljon a kezemből? :)))

2010. máj. 28. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
www. orvostudakozo. hu, inkabb szakitól kérdezz. :))
2010. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor gumizzatok a szünetben meg a köv levélnél egy ideig.
2010. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!