Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mekkora az esélye?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esélye?

Figyelt kérdés

Április óta szedem a Belara nevű fogamzásgátlót. 5 hónap alatt órára pontosan bevettem, soha nem felejtettem el.Péntek este 9kor kellett vola bevennem az 5. levél első tablettáját, viszont telefonhiány, buli stb. miatt ez teljesen kiment a fejemből. Szombat délben 12 órakor jutott eszembe, hogy hoppá, elfelejtettem, viszont péntek éjjel kétszer is lefeküdtünk a barátommal, amelyből egyszer belém élvezett. Persze, elolvastam a betegtájékoztatót, azonnal be is vettem a tablettát, viszont az első hétről nem ír semmit. Tudom van rá esély, hogy teherbe essek, de 1 tablettának ekkora hatása lenne? És egyáltalán mekkora esély van rá, hogy teherbe eshetek?

(Tudom tele van a net ilyen kérdésekkel, de értelmes választ sajnos nem találtam, és azt is tudom, hogy senki nem nőgyógyász, hogy megmondja, de a tapasztalatok, tanácsok jól jönnének)

18/L


2017. aug. 27. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van: izgulsz és imádkozol egy darabig hogy megúszd. A másik (és amit én tennék) ha tutira akarsz menni, és nem akarsz aggódni, akkor két hétig kiegészítő védekezést alkalmazol.
2017. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen ezek után meg sem fordul a fejemben, hogy ne védekezzek, amíg újra védett nem leszek, viszont a péntek éjjeli-szombat reggeli szeretkezéstől lehetek terhes?
2017. aug. 27. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan igy lesznek azok terhesek, akik allitjak, hogy ok tabletta mellett lettek terhesek.
2017. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Nemhogy az aznapi együttlétből, hanem a szünet alatti együttlétekből is lehetsz terhes. Ugyanis ahogy írod, pont az első tablettát hagytad ki. Márpedig benne van a betegtájékoztatóban, hogy csak akkor van hatása a fogamzásgátlónak a szünetben, ha a következő levéllel pontosan folytatod a szedést. Úgyhogy remélhetőleg a szünet alatt nem voltatok együtt.

És tuti, hogy benne van a betegtájékoztatóban minden, amit megkérdeztél!

2017. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!