Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszert javasoltok, nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy nektek mi az a fogamzásgátló módszer amelyik bevált és ajánlanátok egy 20 éves lánynak?

Idáig óvszert használtunk de váltani akarunk valami olyanra, amivel nem kell az aktus előtt bíbelődni mert nagyon nem szeretjük ezt.

Negatív tapasztalatok is érdekelnek bármiféle fogamzásgátló módszerrel kapcsolatban, ha valami nem vált be valami miatt, vagy épp egy nemkívánt terhesség lett a vége.


2017. aug. 23. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Tabletta?
2017. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
a tabletta tenyleg nagyon hatasos, es kenyelmes, csak tenyleg annyi, hogy mindennap kb. ugyanakkor kell bevenni, meg nogyogyasz irja fel, ne csak ugy talalomra valassz egyet..sokan azt hiszik, hogy ami masnak bevalt, az neki is be fog, de ez hulyeseg.
2017. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Spiral. Bevalt. Hosszu tavon a legolcsobb, nem kell naponta szedni, nincs benne hormon, nem kell vele bibelodni, csak 5 evente 1x.
2017. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Tudtommal a spiral hatekonysaga messze alatta van a tablettanak. Sztem is a tabi. Sztem egyszeru. Minden nap kb egyidoben szedni. Aktus elott nincs bibelodes. Tobbrt ereztek a sexbol. Hormon van benne, de a mai tabik mar alacsony tartalmuak. Havi 10euro kb. Felszedhetsz tole par kilot. 1-2 max, ami meget fenekre es mellre. Mellen nem olyan rossz. Libido csokkenhet tole. Rendszerezi a menstruaciot. Percre pontos lesz. Orvos irja ki, elotte egy kivizsgalas, es utana nincs vele gond. Evente kersz ujra egy eves receptet. Kb ennyi. Sokan irtoznak tole, mert h tabletta, meg hormon, de ovszer utan a legjobb es leggyakoribb vedekezes, nem hiaba. Es a legmehbizhatobb.
2017. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tabletta. Ha nem felejted el bevenni, nagyon jól véd, és van sok más pozitív hatása is. Persze nem mindegy, milyet ír fel az orvos, és érdemes legalább félévente csekkolni a vérképed.
2017. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tabletta

Habár írok a hátrányáról is, mert erről senki sem ír. Én egy éve szedek fogamzásgátlót és el van vékonyodva a hüvelyemnek a fala és sokat járok nőgyógyászhoz is. Ő mondta, hogy a tabletta elvékonyítja a hüvely falát ( emiatt nagyon kidörzsölődik aká egy szextől is ) és azok a nők akik ezzel védekeznek nagyobb eséllyel kapnak hüvelygombát. Másrészről pedig sokkal ingerlékenyebb és sírósabb vagyok mint előtte. Régen sosem sírtam, most pedig minden apróságon elbőgöm magam...

De a pozitívumai:

Nem kell bíbelődni vele csak este bevenni egy szem tablettát, nekem eltűntek a pattanásaim és hosszú távon olcsóbb mint az óvszer és ha monogám kapcsolatban vagy ugyanúgy véd a fertőzéstől, mint az óvszer.

Egyébként a fertőzésről keveset beszélnek, pedig az én ismeretségi körömben van bőven ilyen eset. Mindenesetre én nem tenném le a tablettát a pozitívumai miatt, inkább megpróbálom erősíteni az immunrendszeremet, hátha az majd segít.

2017. aug. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott

Nekem amióta szedem nagyon lecsökkent a libidóm. Régen napi szinten szexeltünk volt, hogy egy nap többször is. Ez most eltolódott heti 1-2re.

2017. aug. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!