Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hasznos a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasznos a fogamzásgátló tabletta vagy maradjunk inkább az óvszernél?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 5 éve mensizek, de elég rendszertelenül. Igaz, hogy a barátommal nem élünk sokszor nemi életet, nem egy városban lakunk, így csak alkalomadtán szexelünk, de én szeretnék tablettát szedni, azért is, hogy beállítsa a ciklusomat, és mert ebben a módszerben bíznék meg csak 100%-osan. Ráadásul a bőröm is néha nagyon pattis tud lenni és úgy tudom, ebben is segíthet a gyógyszer. Anyum azonban nagyon próbál lebeszélni a tabiról, mondván hogy az nagyon megkavarja az ember hormonháztartását, és egyáltalán nagyon nem javasolja nekem. Tényleg ilyen rossz a tabletta? Vagy meg tudnám esetleg győzni az ellenkezőjéről?
2008. okt. 19. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Igen, elviszed nőgyógyászhoz, bár a felnőtteket sokszor semmilyen érvvel nem lehet meggyőzni, főleg az anyákat.
2008. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mai fogamzásgátló tabletták már messze nem olyan károsak, mint mikor divatba jöttek. Szerintem egész nyugodtan szedheted, inkább, mint hogy ilyen fiatalon anya legyél, az abortuszról már nem is beszélve. Menj el édesanyáddal együtt a nőgyógyászatra és beszéljétek meg.
2008. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is elég tabi ellenes vagyok, egyszer olvastam, hogy "inkább egy abortusz, mint egy felborult hormonháztartás", de az sem normális, ha nem rendes a ciklusod. Nekem csak a bőrömmel vannak gondok, és elszántam magam az 1 éves kúrára (azt igéri a bőrdokim, hogy 1év alatt rendbejön véglegesen a bőrőm), szóval nemsoká elkezdem szedni.
2008. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
remélem segíteni fog:) én is részben a bőröm miatt is szedném.
2008. okt. 21. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem javaslom a tabit,pláne 17 évesen! Még túl fiatal vagy! Egyébként sem tesz jót hosszú távon az egészségnek a tabi...Használjatok óvszert és patentex oval kúpot! Ez igy nagyon jól véd!Én ezt használom.
2008. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!