Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pharmatex és PCO? Így biztonsá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pharmatex és PCO? Így biztonságos a védekezés?

Figyelt kérdés

Régebben használtunk pár alakalommal Pharmatex hüvelykúpot, nem is volt gond.

Később írattam fel fogamzásgátlót, akkor mondta a nőgyógyászom, hogy nem a legjobb megoldás a Pharmatex.

Olvastam itt gyk.-n hogy sokan teherbe estek mellette.

Megnéztem a honlapjukat, ugyanis nem értem, ha valóban ilyen sokan teherbe esnek, akkor hogy lehet egyáltalán forgalomba?!



Fogamzásgátló módszer Pearl-index**

Hüvelyi spermicid anyag 0,7-7

Intrauterin eszköz 0,5-5

Condom (óvszer) 3-28

Coitus interruptus

(megszakításos védekezés) 8-38


Ezt találtam.


A gyógyszert abbahagytam közben mert sokáig nem volt párom. Most viszont van, de amíg nem "biztos" a kapcsolat, nem akarok újból gyógyszert szedni.

A gumitól viszketek. PCO-s vagyok, tehát kevesebb a teherbeesés esélye mint az egészséges nőknél.

Mit gondoltok mennyire biztonságos ha így PCOsan Pharmatex vagy Patentex oval-al védekezünk?



2017. aug. 13. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem biztonságos. Vegyél akkor pesszáriumot. Nekem pcos-ként eszembe se jutna így szexelni.
2017. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálkozzatok egy másik anyagú gumival.Mondjuk ,ami nem latex.

Vagy max. megszakítással csináljátok Pharmatex mellett.

2017. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!