Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor mi a teendő? Nőgyógyász?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a teendő? Nőgyógyász?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 5 éve szedek fogamzásgátlót, mivel nagyon erős és fájdalmas menstruációim voltak. Ez rendbe is jött a fogamzásgátló hatására, alig van valami és azt is épp, hogy megérzem csupán.


Azonban egy csomó probléma jelentkezett nálam, mióta szedem. Migrénjeim lettek, a libidóm csökkent, valamint tetemes mennyiségű súlyt szedtem fel úgy, hogy az életmódban nem történt változás - illetve történt, csak jobb irányba. (Az éves vérvétel során majdnem egy éve magas koleszterint állapítottak meg nálam. A nőgyógyászt kérdeztem, hogy szedjem-e tovább a gyógyszert, azt mondta szedhetem nyugodtan, első körben szigorú diéta. 3 hónap múlva újra vérvétel, és rendben volt minden. Azóta figyelek még jobban az étkezésemre.)


Tudom, hogy előbb kellett volna konzultálnom a nőgyógyásszal, de annyira sunyin szöktek fel a kilók, hogy csak most kaptam észbe (illetve már egy ideje, de csak vívódok), szégyellem is magam miatta, hogy nem tűnt fel előbb, csak miután striásodni kezdtem... A többi mellékhatás sem az első pár hónapban jött ki rajtam, épp ezért nem is kötöttem a gyógyszerhez, de mostanra eljutottam odáig, hogy szeretném abbahagyni a gyógyszer szedését. (Függetlenül attól, hogy valóban a gyógyszer mellékhatásainak tudhatóak-e ezek be)


A kérdésem az lenne, hogy ennek mi a menete? Csak hagyjam abba egy levél végén? Beszélnem kell mindenképp a nőgyógyásszal erről? (Egyszer nagyon kínos helyzetbe hozott, ezért nem szívesen osztanám meg ezeket vele, mert félek a lecseszéstől és hogy szerinte semmi köze a gyógyszernek ezekhez) Ha muszáj vele beszélnem, ehhez kell időpontot kérnem?


2017. aug. 13. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Konzultálj orvossal. Ne velünk.
2017. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jobb ha konzultálsz orvossal, de egy normálissal.

Egyébként simán abba lehet hagyni a levél végén. Én így hagytam abba és csak egy hónappal később voltam orvosnál ahol elmondtam h mi a helyzet.


Egyébként én 7 évig szedtem és eleinte nem volt mellékhatás majd migrénes lettem. Azt hittem családi vonás, anyunak és bátyámnak is van. Aztán most hogy már 7 hónapja nem szedem, rájöttem hogy a tablettától volt, mert azóta összesen kétszer fájt a fejem. Előtte havi egy hányós fejfájás volt az alap.

2017. aug. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!