Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen gyógyszer ez?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyógyszer ez?

Figyelt kérdés

A mercilon fogamzásgátló bi- vagy trifázisos esetleg monofázisos gyógyszer?

Nem kell lehurrogni de esküszöm 2 éve szedem és soha nem tudtam, nem is értettem ezeket.


2017. júl. 19. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neten keress rá.
2017. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a betegtájékoztatóban le van írva.
2017. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A hormonok kis mennyisége miatt a Mercilon az alacsony hormontartalmú, szájon át szedhető fogamzásgátlók csoportjába tartozik. Mivel a csomagban lévő tabletták ugyanazokat a hormonokat, ugyanabban az adagban tartalmazzák, a készítményt monofázisos, kombinált, szájon át szedhető fogamzásgátlónak is nevezik."


Jé, és tényleg le van írva a betegtájékoztatóban!...

Nem azért kérdező, nem bántásból, de alap, hogy ha nem akarsz magadnak gondot, akkor elolvasod.

2017. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Atbongesztem mar a betegtajekoztatot de lehet atfutottam rajta! Koszonom! Azt tudtam hogy kombinalt meg mit tartalmaz, de mivel nem értem hogy mi a három típus közötti eltérés, igy nem igazan értem hogy hogy is vannak, melyik milyen? Az egyik a 28 napos gyógyszerek?
2017. júl. 19. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyfázisú: minden szemben ugyanannyi hatóanyag van.

Bi (2) fázisú: 1. és 3. héten több hatóanyag van.

Trifázisú: mind a 3 héten más a hatóanyag mennyisége.

Emellett akár naponta más lehet, ezért kell pótláskor egy másik levél ugyanazon szemét bevenni.

Nyilván az eltérő színű 7db vagy bizonyos fajtáknál 4db nem tartalmaz csak laktózt, cukrot, vasat. Az ballaszt, csak elfelejtés ellen van, nem mindhez járnak ilyen placebo szemek.

2017. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azta...megértettem :D köszönöm!
2017. júl. 20. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!