Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A gumi elég védekezésnek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gumi elég védekezésnek?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok, de a barátommal tervezzük az első szexet. Nem vagyok jártas ebben, ő azt mondja elég lesz a gumi.

Azt tudom hogy tablettákat nem lehet csak úgy szedni, és hogy ezt a nőgyógyásszal is meg kell beszélni, jóval előtte elkezdeni szedni, hosszú folyamat. De ha a gumi teljes védelmet nyúlt akkor mire kell a tabletta? Ráadásul úgy hallottam rendesen fel tudja borítani a hormon rendszerünket is.



2017. júl. 3. 11:17
 1/10 A kérdező kommentje:

Nem azért van ez az oldal hogy kérdezz ha nem tudsz valamit?? Jézusom, mennyi negatív ember van ezen az oldalon:D


Tudom hogy nemi betegségek ellen az óvszer a legjobb védekezés, és hogy 98%-ig hatásos ha nem akarok teherbe esni. De kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, hogy gyakorlatban ez mennyire igaz.


Egyébként az üzeneteket köszönöm!:)

2017. júl. 3. 12:08
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

"98%-ig hatásos ha nem akarok teherbe esni."


Már megint butaságot írsz, hiszen ezzel azt mondod, hogy 100 dugásból 2 teherbe eshet gumival..


Amennyiben megfelelően, rendeltetésszerűen van kibontva a csomagból és úgy van használva, akkor elméletileg 100% a terhesség elleni védelem.., ez a gyakorlatban annyiban változik, hogy, ha valaki túl vad, vagy nem nedvesedik a nő, akkor ritkán szétszakadhat a gumi, de ennek az esélye csupán 1-2 ezrelék, ugyanakkor ez nem a gumi hatásosságának tudható be, mivel, ha ezek nem következnek be, akkor a gumi 100% védelmet fog nyújtani a terhesség ellen.

2017. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%
Nekem 100-ból 2 szakad ki kb. ;)
2017. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pptomi ***** válasza:
96%
Mindennek van bizonyos hibaszázaléka, még a fogamzásgátló tablettáknak is, a felhelyezhető eszközöknek is. A gumi viszont védelmet nyújt betegségek ellen is.
2017. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Még annyit hozzáteszek, hogy a nemi betegség ellen a gumi részben nyújt védelmet, mivel az aktusnál a bőr gumival is összeér, így a felületen megtelepedő gomba, baktérium fertőzhet, valamint a lapostetű is átmászik, ami annyiban lényegtelen, hogy orálisan úgy is gumi nélkül fogod kielégíteni, tehát a terhesség a fő szempont az ilyen esetekben, a nemi betegség egy fogalomként létező mumus, mindaddig amíg a nemi beteg gondozóban elpirulva a tripperedet mutogatod..:D
2017. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

A gumi teljesen jó fogamzásgátló, ha jól használjátok.

A 98% úgy jön ki, hogy nem jól használják, vagy kiszakad.

Tilos a zacskót foggal kinyitni, nem szabad a gumit szájjal felhúzni, rögtön az első perctől legyen fent, és csak úgy szabad bedugni! Baj akkor van, ha előtte kicsit beteszik, vagy csak a vége előtt húzza fel a gumit a pasi. Esetleg először fordítva akarják feltenni (rákenődik az előváladék) és utána megfordítják.

Kiszakadás ellen egy kis síkosító a legjobb megoldás, és kellemesebb is úgy szexelni.

Vannak spermicid (spermaölő) bevonatos gumik, és síkosítók is. Ez plusz egy védelmi vonal, ha pl. kiszakad. (Mondjuk nekünk 15 év alatt talán egy szakadt ki, azt is időben észrevettük.)


Tabletta akkor kell, ha nem használtok gumit. Egyszerre a kettőt is lehet, ha nagyon-nagyon féltek egy terhességtől.

De egyébként nem szükséges.

Igen, be tud kavarni a hormonháztartásba, azért kell orvoshoz menni, hogy ő döntse el, mi neked a legjobb. Vérvétel és vizsgálat előzi meg a felírást. Általában az első levél után már biztonságosan véd.

Itt is van hibaszázalék, úgyhogy olvasd el a beteg tájékoztatót kétszer is! Pl. antibiotikum, egyes gyógynövények esetén nem hat, hasmenés esetén nem szívódik fel, stb. Ilyenkor kell mellette gumit is használni, hogy ne legyen gond.


Ha neked ez lesz az első, akkor jó, ha tudod, hogy bekavarhat a hormonoknál az első szex is! Elég gyakori, hogy a szüzesség elvesztése után késik a havi vérzés. Ilyen esetben két héttel az aktus után csinálj egy tesztet, hogy megnyugodj, mert ha stresszelsz, még többet fog késni.

Hiába tudod, hogy nem lehetsz terhes, erről még parázni fogsz, ha sokat késik. :)


Ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan privátot. :)


37/n

2017. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég a gumi, ha renden használjátok.
2017. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kettőt is föl huzhatsz nyugodtan az már 200% os biztonság.

Szerintem elsőre meg teszi, és utána is jó védekezés.

2017. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha te vagy az erősebb, akkor a kézzel-lábbal való védekezés is megteszi. :-))
2017. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég a gumi ha már az elején felteszitek és rendesen használjátok.

A 98% egyébként helyes. De nem azt jelenti, hogy 100 dugásból 2-nél terhes lesz a lány, hanem azt, hogy 100 csak gumit használó pár közül egy év alatt 2-nél történik terhesség. Ez pedig jó sok aktust jelent.

2017. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!