Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet ezért sok támadást...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ezért sok támadást fogok kapni, de csak számomra természetellenes a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés

Igen tudom,ez a legtutibb fog. gátló módszer,de számomra természetellenes,hogy nem termèszetes vérzés jelentkezik hanem ,,mű,, vérzés. Én nem akarom elhinni,hogy hosszú távon (évtizedeken át) ez nem okoz semmiféle egészségügyi problémát.Csak hormonokat tömködnek magukba a nők,szerintem ez nem marad megtorlatlanul.

Kinek mi erről a véleménye?


2017. jún. 12. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlónak megvannak a maga előnyei, hátrányai és bizony, kockázatai is. Vannak olyanok, akiknek nagyobb kockázatot jelent a szedése, és vannak olyanok, akiknek kisebbet.

Mérlegelni kell, hogy a várható előnyök meghaladják-e a kockázatokat vagy sem.


Nőgyógyász rezidens vagyok, a fogamzásgátlás téma kifejezetten érdekel, úgy gondolom, elég tájékozott vagyok ezen a területen. Emellett van egy hormonbetegségem, aminek alapvetően nem a hormonális fogamzásgátlás a kezelési módszere, de a tüneteken jelentősen javíthat. Sokáig úgy voltam vele, hogy nem elfedni akarom a problémát, hanem megoldani, meggyógyulni, ha lehetséges. Tisztában vagyok vele, hogy ezt a fogamzásgátló nem biztosítja. Tartós kapcsolatban is több éven keresztül hormonmentes módszerekkel védekeztem emiatt, a betegségemre meg egy rakás egyéb dolgot próbáltam.

Az eredmény (részben az én hibámból is egyébként) egy nagy nulla. Évente egy-két alkalommal volt normális menstruációm, és ezen gyakorlatilag semmivel nem tudtam javítani.

Ekkor döntöttem úgy, hogy mégis csak a fogamzásgátló tabletta lesz a legjobb számomra. Bár nyilván az okot nem kezeli és helyrejönni nem fog tőle a ciklusom, de:

a folyamatos ösztrogénhatás progeszteron ellensúlyozás nélkül káros, daganatkeltő hatású. Mivel nem szeretnék méhtestrákot amiatt, hogy nincs menstruációm, úgy döntöttem, hogy a kockázatok ellenére nekem a tabletta még mindig előnyösebb, mert legalább ettől megvéd.


De van olyan ember, akinek pl. egyáltalán nem javasolnám ezt a módszert. Mondjuk dohányzik és genetikailag hajlamos trombózisra stb.

Egyébként ha hormonálisan minden rendben lenne velem, én sem biztos, hogy valaha is elkezdtem volna szedni.


Viszont azzal is tisztában kell lenni, hogy egy terhességnek vagy egy terhességmegszakításnak is ugyanúgy vannak kockázatai. És persze, vannak olyan védekezési módszere, amelyek nem okoznak egészségügyi gondokat (pl. óvszer), de sok ember annyira kizárja ezeket, hogy nem az óvszer és a tabletta között kell dönteni, hanem aközött, hogy tablettát szed, vagy véletlenül teherbe esik...


Alapvetően fiatal, 15 éves lányoknak sem javasolnám a fogamzásgátló szedését. De ha egyszer tudjuk, hogy hiába mondjuk, úgy sem fog óvszert használni és minden 2. héten esemény utáni tablettáért jön, akkor azért elgondolkodik az ember, hogy melyik a "kisebb rossz".

2017. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem a férfiaknak kéne megtanulni irányítani a saját testüket. Bőven elég védekezés, ha nem élvez bele. Legalábbis nekem 3 évig elég volt. Persze akik még ott tartanak, hogy városi legendák alapján élik az életüket, és 0 tudással szexelnek, azokat semmi se védi meg a saját hülyeségük elől.
2017. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Miert lenne mu verzes? Ugyanaz a ver, ugyanaz a "darabka" szakad fel, mint a rendes menzesznel. Nem kapsz a tabletta melle muvert is ajandekba :D.
2017. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
62%-os: Szerintem pl. a megszakításos szex ezerszer hangulatrombolóbb, mint az óvszer. A legjobb résznél kihúzni? Közben meg folyton agyalni, hogy vajon a pasinak sikerül-e időben kirángatni? Hát kösz, nem. A legjobb érzés, mikor a végén bennem megy el. Akár van gumi, akár nincs. Az már csak hab a tortán, hogy baromira nem megbízható.
2017. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor sem normális hogy a tabletta irányítja a ciklust és nem a természetes módon működik minden. :/
2017. jún. 12. 14:11
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
4# Sosem kell időben kirángatni... nem tudom miről beszélsz. Kicsit sem hangulatromboló. Maszturbálni is 2 órán át szoktam. Szex közben is sokáig bírom. A nő orgazmusa az első. Ez nem jelenti azt hogy nem élvezem közben.
2017. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert meg nem foglaltal utazast nyarra felelem nelkul, azert nem ertekeled :D.
2017. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában véve nem okoz gondot a nőknél a teherbeesés fogamzásgátló abbahagyása után.

A mai fogamzásgátlóknak jóval kisebb a hormontartalma, így gyakorlatilag évekig is lehet egyfolytában szedni és nem okoz gondot. Akinél igen, ott meg elképzelhető, hogy egyébként sem volt minden rendben még a szedés előtt.

Én több, mint 4 évig szedtem egyhuzamban, abbahagyás után fél év alatt megfogant a kisfiam.

Szülés után viszont már abszolút nem tudtam szedni, mert minden nyavajám volt tőle. Azóta gumizunk.

Meg aztán mindenki döntse el szerintem maga, hogy mivel szeretne védekezni és neki melyik a legmegfelelőbb.

2017. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendszeres volt a ciklusom amikor felírattam mert tudtam hogy hosszútávú megoldásra van szükségem, inkább ez mint egy bizonytalan módszer aminél pl eseményutáni nagyobb rúgás. A vérzésem nem változott sokat, csak így tudok tervezni. Korábban az összes kirándulás, nyaralás, esemény a menzeszemre esett, a stressz picit vagy kitolta vagy előrébb hozta akkora.. Roppant kellemetlen a 3-4óránként mosdóba rohangálás cuccal, nincs visszatartod/kibírod a következő mosdóig, a természetbe véres tamponnal, betéttel a hátizsákban sétálni, nyaralás alatt nem szexelni mert ömlik a vér az első 3 napon stb. A megvonásosra szükség van mert terápiás céllal is 3 hónap a max kihúzási idő (endosok szedik így a tablettát) és ez után már le kell válnia a megvastagodott méhnyálkahártyának.

Hüvelygyűrűm van, ebben van a legkevesebb hormon, endokrinológus megvizsgált mielőbb elkezdtem használni, utána is voltam nála és rendben talált mindent, azt mondta hogy inkább egy módszer amiben bízok és megbízható is, mint a stressz és a nem tervezett baba ha gond lenne..


A testvérem 15évig szedte szünet nélkül a tablettát és 3 hónappal az abbahagyás után megfogant a kisbabájuk, semmi gondja. Évente vérvételek, UH, stb megvolt.

2017. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én a bogyó mellékhatásaira gondoltam pl,hogy aki évtizedekig szedi abban okoz(hat) e gondot.

Élnék pl anyukàm példájával,harmincvalahány évig szedte szünet nélkül (és itt nem a 7 naoos gy. szünetre gondolok!),és ahogy eljött a változókor ideje problémái lettek. Össze-vissza vérzés,pecsételés,volt egy pár kaparása,természetesen az orvos a bogyót azonnal elvette,írt inhekciót,de azzal sem lett jobb a helyzet,így helyi hormonmentes fog. gátlást kellett alkalmaznia (Pharmatex) ill. óvszer,de egyikkel sem volt jó a házas élete. Közben vizsgálatokra járt és kiderült hogy méhpolipja van.Rá kb 1 évre pedig egy miómát is találtak. A rákszűrés eredményei végig P2-esek voltak. Szóval a vége az egésznek az lett hogy ki kellett venni a méhét (és még nincs 50 éves). A családban senkinem sem volt még ilyen szóval örökölni nem örökölte sehonnan. Így a gyógyszerre gyanakszunk,hogy esetleg az lehetett egy kiváltója ennek a bajnak. Nem szeretnék én is így járni mert egy nőnek ez hatalmas törés! :(

Anyukám azóta nem érzi magát teljes nőnek,ráadásul a hasán lévő heg örökre emlékeztetni fogja rá.

2017. jún. 12. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!