Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemény: Belara fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemény: Belara fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma voltam nőgyógyászhoz, és ő a Belara fogamzásgátlót írta fel. Most kezdek neki, eddig nem is szedtem ilyesfélét. Vélemény róla? Nektek bevált? Pozitív és negatív is jöhet!:):D

2017. máj. 4. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

?

Most mégis mit vársz?

Ez egy hormonkészítmény,ahány ember annyi féle hatása lehet,mert nincs két egyformán működő hormonháztartás,ahogy két egyforma ciklus sincs.

Feltételezem tisztában vagy a kockázataival,a saját egészségügyi háttereddel,az egyéb lehetőségekkel,és ezeket mérlegelve hoztad meg a döntést.

Innentől nem gondolnám,hogy nekünk bele kellene ebbe szólni.

2017. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek antiandrogén hatása van, tehát ha pl pattanásosabb, zsírósabb bőrű, zsírosodásra hajlamos hajú vagy, akkor azon szokott segíteni. Bár nálam és a kozmetikus barátnőmnél iszonyatos pattanásosságot okozott pár hónap nagyon szép bőr után hirtelen, mert nem voltunk pattis fajták alapból se. Védeni védett, viszont ki is szárított pont emiatt a hatás miatt.. :\ Odalent is totál kiszáradtam, a bőröm és a hajam is! Heti 1 hajmosás bőven elég volt, a körmeim törtek... A menzeszem nem fájt, de mennyiségre, hosszra nem változott.

1 évig szedtem mikor mondta a nőgyógyász hogy valószínű ez a ludas. Most mást használok már és ezek a gondok megszűntek.


Ha 3.hónap végére is van vele gondod vagy később 2x egymás után ismétlődik valami, előjön mellékhatás akkor doki és csere :)

2017. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Április 23-án kezdtem el szedni,ez az első levelem(és az első fog.gátló amit használok).

Az első pár nap alatt amit tapasztaltam, az borzasztó volt: émelygés/hányinger fejfájás,hangulatingadozás (indokolatlan sírás bárhol), jóval szentimentálisabb vagyok, alhasi fájdalmak (épp most is,pedig csak menstruáció előtt közvetlenül+1-2napon szokott fájni), a csodaszép sokak által irigyelt arcbőrömön pattanások jöttek ki és a szokásos 5napos ciklusom óta is pecsételő/áttörő vérzésem van (ami előtte soha).

Alig várom,hogy elfogyjon a levél,soha többé. Bár a barátnőim azzal nyugtatnak,hogy ezek ,,normális" tünetek életem első fog.gátló levelemnél. Nem tudom...engem nem igazán győzött meg.

De ez tényleg egyénfüggő,kívánom,hogy Számodra beváljon. :)

2017. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Utolsó vagyok

A tüneteimhez még hozzaírom,hogy hétvégén sikerült az ovulációm időpontjában ugyanazt ,,produkálnom" ,amiért a doki felírta a fog.gátlót (hányás-hasmenés-verejtékezés-hidegrázás kombó),csak éppen ez menstruáció előtt jön elő (és csak stresszes időszakokban), azóta pedig már a hüvelyszárazsággal és mindenféle szárazsággal (bőr,arcbőr,torok) is küzdök. Mindez 16 nap leforgása alatt!

Alig várom,hogy elfogyjon. SOHA TÖBBÉ!

(Sajnálom,de valahol ki kellett írnom magamból :( )

2017. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!