Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedjem tovább a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjem tovább a fogamzásgátlót, vagy lehet hogy csak beképzelem a tüneteket? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az orvos vérvétel, és annak eredményének vizsgálata nélkül írta fel a gyógyszert. Tegnap vettem be az első lindynette20 fogamzásgátló tablettát. Mivel egy hónapja hagytam abba a dohányzást, ezért különösen féltem, hogy még több esélyem van a trombózisra. Miután bevettem az első szemet, egy órára rá úgy éreztem mintha mind a két lábam bizseregne. Azóta eltelt 15 óra, és még mindig úgy érzem minta bizseregne/égne a lábam de csak nagyon enyhén. Inkább ne folytassam a szedését, és menjek el jövő héten nőgyógyászhoz, vagy szedjem tovább?

A válaszokat köszi előre is!


2017. ápr. 14. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el Nőgyógyászhoz
2017. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha abbahagyom a szedését, még ez után az egy szem után is, nem fog nagyobb kárt okozni mintha szedném még egy pár napig?
2017. ápr. 14. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy szem, az semmi. Annyira minimális hormontartalma van, hogy semmi bajod nem lesz, ha nem szeded tovább.

Viszont olyan orvoshoz menj, aki csinál vérvételt fog. gátló felírása előtt!

2017. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima vérvételből se fogja látni, hogy van-e trombózis hajlamod, felesleges ezen a hülyeségen pörögni. Ha egészséges, fiatal lány vagy, akkor egy rutin laborvizsgálatnak olyan nagyon sok értelme nincs. Szedés után egy évvel mondjuk jóval több értelme van...


Ha trombózishajlamot akarsz vizsgáltatni, azt meg nem biztos, hogy ki fogja írni a doki, ugyanis elég drága és nem kötelezően előírt vizsgálat a tabletta felírása előtt. Magánúton megcsináltathatod.


De egyébként nem egy nap után lesz tőle trombózisod, ha lesz, és pláne nem mindkét lábadban egyszerre. Beképzeled a tüneteket. De ha ennyire parás vagy (ami amúgy érthető, én magam is elmentem trombózishajlam vizsgálatra, mielőtt fogamzásgátlót kezdtem szedni), akkor inkább vizsgáltasd ki magad, mert úgy se fogsz addig megnyugodni.

2017. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon hasznosak voltak!
2017. ápr. 14. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!