Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az volna a kerdesem hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az volna a kerdesem hogy fogamzasgatlo abbahagyasa utan ki mikor esett teherbe?

Figyelt kérdés
En Volinat szedtem 6,5 evig, februarban hagytam abba. Most kene rendre megjönnie 1 het mulva. Nagyon faj a mellem, almos vagyok, reggel szedülök es emelygek...Lehet terhesseg vagy csak bemagyarazom magamnak? Nagyon szeretnenk a Kicsit...
2017. márc. 8. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van aki mindjárt az első hónapban, a tabletta elhagyása után. Van akinek a többedik hónap próbálkozás után. Egyénfüggő.


Én azt mondom (több nőgyógyász is), hogy várjatok legalább 3-4 hónapot, míg teljesen kiürül a fogamzásgátló a szervezetedből, a baba egészsége érdekében.


Egyébként pedig, ha nem jön meg azon a napon, amelyiken megkellene akkor tesztelj. Addig felesleges, akár még megis jöhet. Ha terhes vagy, kifogja mutatni már. Bár a tabletta elhagyása után, normálisak ezek a tünetek.

2017. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az abbahagyás utáni 7. hónapban jött össze.

A tüneteidnek, amit érzel, annak pedig semmi köze a terhességhez.:) Ugyanis a terhességi tüneteket a hcg nevű hormon okozza, ami pedig a beágyazódás után kezd el termelődni. Tehát valahol félidőben, azaz a 14. nap körül egy átlagos ciklust tekintve van az ovuláció, ezt követően történik meg a megtermékenyítés, a beágyazódás pedig kb. 10 nap. Tehát nagyjából ez pont akkor történik meg, amikor meg kéne jönni és nem 1 héttel előtte. Tehát minden, amit érzel, az simán lehet egy kezdődő vírusos fertőzés.

A mellfájdalom pedig utalhat pont arra is, hogy meg fog jönni a vérzésed.

Persze ettől még lehetsz terhes.

Az első válaszolót pedig a válaszának egy részében megcáfolnám. Semennyit nem kell várni, hogy kiürüljön a fog. gátló, ugyanis az mindösszesen egyetlen nap alatt képes kiürülni, nem véletlenül mondják, hogy 1 szem kimaradása is olyannyira lecsökkentheti a hatását, hogy gyakorlatilag teherbe lehet esni. Egy dolog biztos, aminek akár kellhetnek hónapok is, hogy újra beinduljon a rendes ciklus és ez valakinél magától be sem indul, hanem orvoshoz kell vele fordulni.

Szóval ha nem jön meg a vérzésed, akkor tesztelj, korábban felesleges.

2017. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szepen :) Minden valasz/tapasztalat erdekel
2017. márc. 9. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!