Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett antibiot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett antibiotikum mennyire csökkenti a védelmet?

Figyelt kérdés
Antibiotikum szedése után 3 nappal voltunk együtt a barátommal, de mellette rendesen szedtem a fogamzásgátlót. Gyengült igy a hatás lehetek terhes? Azóta megjött rendesen, tesztet csináltam a biztonság kedvéért az negativ lett, de félek h nem vártam eleget az antibiotikum szedése után és így nem volt védettség:S
2010. máj. 8. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. nem vagy terhes

2. nem minden antibiotikim befolyásolja, de ltláanoságban óvnak tőle, em,rt laikus nem tudja úgyse megkülönböztetni és tnaulni

2010. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Fogamzásgátló : hormonok.

Antibiotikum : bacit ölő vegyület.

Nem értem, hogy a kettőnek mi köze van egymáshoz.

A fogamzásgátló a hormonrendszeredre, az antibiotikum az immunrendszeredre hat, két külön dolog.

Amúgy meg ha megjött rendesen, akkor hogy lehetnél terhes? Kicsit gondolkozz mielőtt parázol.

2010. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Második gondolom nem szed, de véleményem szerint a tájékoztatóra nem véletlenül van ráírva, hogy EGYES antibiotikumok csökkenthewtik a hatását, és annak szedése után egy hétig tanácsos kiegészítő védekezést alkalmazni.


Jaa és lehet, hogy más szervrendszerre hat, de ugyanott szívódik fel, és ezt akadályozhatja más gyógyszer....de tényleg cuki, ogy megpróbáltál okos lenni, hogy másrea hat :)

2010. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igaz, jobban a kérdésbe kellett volna gondolnom, de én alapból két gyógyszert nem veszek be egyszerre, vagy túl közel egymáshoz, kivéve ha megkérdeztem az orvost, hogy lehet-e.

Amúgy ha pár óra, vagy fél nap különbséggel veszed be a kettőt, akkor nincs hatásuk egymásra, mivel tök másra hatnak.

Amúgy meg továbbra is tartom, ha megjött rendesen, akkor nem vagy terhes, főleg, hogy még a teszt is negatív lett.

2010. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jajj kösz h nem sértdőtél meg, mert nem flegmán mondtam, amit....:)
2010. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A teszt ennyi idő után még nem mutatja ki az eredményt.

Továbbá az utolsó menstruáció még lehetséges, sőt miközben már terhesek egyesek, még mindig megjön nekik.

2010. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7-10 naptól már kimutatják
2010. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sőt, van ami 3..asszem
2010. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
miután együtt voltunk körülbelül másfél hétre rá csináltam a tesztet, és előtte való héten jött meg.
2010. máj. 9. 09:23
 10/12 anonim ***** válasza:
gyengíthetik egymás hatását. egyes hatóanyagokkal rosszul reagálnak a fogamzásgátlók és nem fejtenek ki megfelelő hatást. aránylag kevés orvos és kevés gyógyszerész van ezen a fórumon. holnap telefonálj a háziorvosodnak, hogy okozhatott- e bajt. valószínű semmi baj nem történt, de azt mondják, h bizonyos időt (pár órát) ki kell hagyni a kát féle gyógyszer(mmint antib. és fog.gátl.) közt. azt írtad megjött. feltehetően nem tapasztaltál semmi rendellenest:) így gyakorlatilag tuti, hogy nme vagy terhes.
2010. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!