Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik módszerre gondolok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik módszerre gondolok?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel kotonnal védekezünk, de ez így nem olyan élvezetes, nekem se, meg neki sem. Tablettát nem szeretném, hogy szegyjen, mert az szétb@ssza a hormonjait, szervezetét...halottam egy olyan módszerről, hogy valamilyen inyekcióbal vagy valamivel be küldenek a bőr alá valamilyen szert, ami nap mint nap adagol fogamzásgátló hatást. Mire gondolok?

2017. jan. 22. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre gondolsz, de én biztos nem használnám, főleg, ha fiatal a lány...


[link]

2017. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Hogy se a dugáshoz se a védekezéshez nem értesz
2017. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
De hat ha a tablettat nem akarod, mert artalmas.. akkor ezt miert? Ugyanugy hormont adagol. Raadasul ha nem birja a szervezete meg nem is egyszeru abbahagyni mint a gyogyszert..
2017. jan. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az injekciózás állítólag még rosszabb, mint a tabletta, vagy pl. olyanokat olvastam, hogy utána állandóan menstruál, annyira felborítja a hormonháztartást.
2017. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Ez még a tablettánál is rosszabb ugyanis nem visszafordítható, ha beadták és mellékhatás jön ki, akkor legalább 3 hónapig tart a hatása, addig végigszenvedi vele az illető a dolgot, vérezgetés gyakori mellette ami hátráltatja a szexuális életet.

Csak indokolt esetben adják a dokik főleg fiataloknak, mert nagyon hosszú idő mire kitisztul a szervezetből, legalább fél év!

2017. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Depo-Provera hátrányai


Nem véd a szexuálisan átvihető, fertőző betegségekkel szemben.

A kezelés elején tartós pecsételő vérzés gyakori, amely 4-7 hónap után megszűnik

Hosszú távú kezelés során növeli a csontritkulás esélyét, amely diétával mozgással, kalcium és D vitaminpótlással megszüntethető

A tervezett terhesség előtt 4-6 hónappal abba kell hagyni.

2017. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hormonális módszerek közül az injekció a legdrasztikusabb. Én a saját lányomnak nem javasolnám.

Akkor már szedjen inkább tablettát (én is szedtem évtizedekig gond nélkül, nem b...szt... szét a szervezetem, sőt, megúsztam a fájdalmas és hosszú menstruációkat, csak előnyét tapasztaltam).

Egy fokkal még békésebb hormonális megoldás a hüvelygyűrű (Nuvaring). Ez is hormont adagol, de helyileg, így kevesebb káros mellékhatással kell számolni.

2017. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!