Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menszesz előtt elkezdhetem?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menszesz előtt elkezdhetem?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után újra el akarom kezdeni a gyógyszert, mert nagyon rendszertelenül jön meg. Van, hogy 2 hetente. Tudom, hogy ki kellene várnom a menszesz 1. napját, de mostanában olyan gyakran volt meg, hogy érthető módon nincs "kedvem" egy újabbat megvárni. Napok óta érzem, hogy meg fog jönni, de semmi. Terhes biztosan nem vagyok! Ki van váltva a gyógyszer. Szerintetek elkezdhetem szedni most, vagy van valami különösebb oka, hogy meg kell várni a menszeszt?
2016. dec. 29. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ki van váltva a gyógyszer, miért nem olvasod el a betegtájékoztatót? Ezzel kapcsolatban 100%, hogy van benne valid információ.
2016. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tájékoztatóban erre nem térnek ki. Le van írva, hogyan kell szedni, és kívlről fújom mert évekig szedtem. De arra, hogy miért úgy kell szedni/ mi történik ha nem tarjuk be arról semmi.
2016. dec. 29. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szokatlan. Én eddig akármilyen tablettával találkoztam (én egyfélét szedtem eddig, de húgom vagy 3-4-et), mindegyikben volt egy kitétel, hogy ha nem a menstruáció első napján kezded el szedni, akkor mi van. És többnyire az van, hogy nem onnantól nyújt védettséget, mint ha első nap kezdted volna, hanem jóval később. Pl. ami azonnal véd, ha nem az első nap kezded a levelet, akkor az első hónapban még nem véd egyáltalán és kell óvszer.


De mivel a kérdésed alapján neked elsődlegesen a menstruáció rendszertelensége miatt lenne jó szedni, és nem a védekezés miatt, szerintem nem lesz gond, ha nem az első nap kezded szedni. Csak az első hónapban semmiképp se szexelj óvszer nélkül.

2016. dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked kedves utolsó. :) Mindenképp védekezek óvszerrel is. Elkezdtem szedni, minden rendben megy szerencsére.
2017. jan. 4. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!